Akcesoria kuchenne do zadań specjalnych

Rosół z marchewką brunoise, ryba w warzywach julienne, a na deser: macédoine z letnich owoców. Voila! Francuska terminologia przydaje się w kuchni. To nic trudnego – kuchenne akcesoria Villeroy & Boch rozszyfrują i zastosują każdą technikę krojenia. Polecają się do zadań specjalnych, takich jak drobne siekanie, obieranie warzyw i cięcie ich “w zapałkę” czy wyciskanie cytrusów do cna.

Precyzja cięcia

Kuchnia bez noży? Niemożliwe! Niezbędne podczas gotowania, zaskakują precyzją cięcia oraz solidnością wykonania. Posiadają stabilne, ergonomiczne i wygodne rękojeści oraz niezawodne, wyspecjalizowane ostrza. Wśród nich: nóż szefa kuchni, noże do mięs, do ryb, do pieczywa oraz do krojenia i oczyszczania warzyw. W ofercie Villeroy & Boch do wyboru – noże ze stali nierdzewnej oraz lekkie, ceramiczne.Najlepiej sprawdzają się na drewnianych deskach do krojenia – wtedy nie tracą ostrościi są dużo bardziej trwałe.

akcesoria kuchenne1

Ostrza ze stali nierdzewnej nadają się do przygotowywania i serwowania wszystkich dań. Bez wysiłku kroją świeżą, chrupiąca skórkę chleba, mięso, ryby i warzywa, są również idealne do siekania ziół i orzechów.

akcesoria kuchenne5Noże kuchenne z ostrzem ceramicznym warto polecić tym, dla których liczy się nowoczesność. Te nieprzeciętnie ostre noże o doskonałych właściwościach tnących są kwasoodporne, antyalergiczne i higieniczne, a do tego lżejsze niż te wykonane ze stali.

akcesoria kuchenne6

Sztuka mielenia

Moździerz i tłuczek od Villeroy & Boch to niezastąpiony ceramiczny duet w kuchni i… na stole! Pierwszorzędne do rozdrabniania orzechów, suszonych nasion i ziół. Delikatnie i z precyzją rozgniatają przyprawy, stopniowo uwalniając ulubiony, smakowity aromat. Idealnie wyszlifowany tłuczek i gładkie wnętrze miseczki moździerza dają doskonałe rezultaty, umożliwiając eleganckie zgniatanie przypraw bezpośrednio na talerz podczas kulinarnych uczt.

Alternatywą dla wielbicieli mechanicznych rozwiązań jest młynek do przypraw Villeroy & Boch. Jego kształt i przejrzyste szkło zapewniają łatwą obsługę, podczas gdy praktyczne wieczko umożliwia higieniczne zamknięcie szlifierki. Młynek można bez problemu rozłożyć na części, co znacznie ułatwia jego czyszczenie.

akcesoria kuchenne2

Wycisk doskonały

Masz ochotę na świeżo wyciśnięty sok z cytrusów? Dzięki nowej ręcznej wyciskarce Villeroy & Boch, możesz mieć go od razu w szklance! Nie rób skwaszonej miny – ręczna wyciskarka jest łatwa w obsłudze i  jeszcze łatwiejsza do czyszczenia  w zmywarce.

Pośród akcesoriów kuchennych Villeroy & Boch znajdziemy również stalowe szczypce oraz tarkę do gałki muszkatołowej, a także ceramiczną obieraczkę, która w mig poradzi sobie ze skórą owoców oraz warzyw. Jej praktyczne ostrza zdejmują jedynie bardzo cienką warstwę, dzięki czemu nie pozbawia żywności cennych oraz witamin występujących tuż pod skórką.

akcesoria kuchenne3

Leave a Reply