Modna kuchnia 2018: nowe modele kuchni

Marka Verle Küchen wprowadza do oferty nowe modele kuchni,  atrakcyjne wykończenia oraz funkcjonalne rozwiązania.  Na frontach pojawiły się modne wzory betonu, stali i kamienia oraz podbijające wnętrza ciemne kolory. Producent oferuje również dodatkową wysokość dolnych szafek oraz nowy rodzaj blatów laminowanych. 

piekna kuchnia 1

Kuchnia marki Verle Küchen

piekna kuchnia 2

Kuchnia marki Verle Küchen

Nie bez powodu, gdy mówimy o trendach pierwszym skojarzeniem jest moda. Przyzwyczailiśmy się już do jej ulotności i szybkich zmian. Moda jest  również źródłem inspiracji dla branży wnętrzarskiej. Przede wszystkim widoczne jest to w tekstyliach i kolorystyce domowych aranżacji – nowości pojawiają się co jeden lub kilka sezonów. Na szczęście wolniej zmiana następuje w przypadku mebli, w tym kuchennych. Tu żywotność trendów wynosi dobrych kilka lat. Obecnie w czterech kątach króluje powrót do natury. Jego bazę stanowią surowe faktury: drewna, stali, kamienia lub betonu.

piekna kuchnia 3

Kuchnia marki Verle Küchen

piekna kuchnia 4

Kuchnia marki Verle Küchen

W odpowiedzi na te tendencje marka Verle Küchen wprowadziła wykończenia w wysokiej klasy laminatach, które wiernie odwzorowują kolor i fakturę naturalnych materiałów. Wśród nich niezwykle atrakcyjnie prezentuje się wzór betonu, który nie jest  zastrzeżony dla wnętrz industrialnych – zwłaszcza, gdy połączymy go z jasnym drewnem. A udowadnia to model Riva 889.

We współczesnym wnętrzu równie ciekawie zaprezentują się szare fronty przypominające łupek z delikatnymi jaśniejszymi żyłami, jak w modelu Stone Art 303. Innym oryginalnym wykończeniem jest przypominające stal z charakterystyczną zacieraną fakturą, którym pokryte są fronty modelu Touch 334 z kolekcji Metal Concept.

piekna kuchnia 5

Kuchnia marki Verle Küchen

piekna kuchnia 6

Kuchnia marki Verle Küchen

Trendy nie omijają również kuchni klasycznych i glamour. W tych tradycyjnych stylach nie należy jednak spodziewać się rewolucyjnych rozwiązań. Nowością jest tu ciemna  kolorystyka frontów, na których zawitały odcienie szarości i antracyt, a nawet czerń. Kolory te doskonale podkreślają elegancję frezowanych szafek i szuflad. Podbiły też serca użytkowników, którzy coraz bardziej doceniają ciemne wykończenia o matowych lub półmatowych fakturach. Tego typu propozycją jest nowy model Sylt 851 w klasycznym stylu.

piekna kuchnia 7

Kuchnia marki Verle Küchen

piekna kuchnia 8

Kuchnia marki Verle Küchen

Verle Küchen nie tylko trzyma rękę na pulsie wnętrzarskich trendów, ale również baczne obserwuje zmieniające się potrzeby użytkowników. Rozwiązaniem w istotny sposób podnoszącym funkcjonalność kuchni jest nowa wysokość szafek, która została dopasowana do wzrostu współczesnych ludzi. Korpus szafki ze standardowych 72 cm podwyższony został do 79,2 cm. Nie uległa natomiast zmianie wysokość cokołów mających nadal 10 cm oraz grubość laminowanego blatu, która wynosi 38 mm. W ten sposób Verle Küchen w wielu swoich modelach oferuje do wyboru dwie wysokości szafek, które możemy dostosować do swojego wzrostu. Inną nowością są szafki wyposażone w drzwi przesuwne. Warto też wspomnieć o nowym rodzaju blatu laminowanego, który pozwala osadzać zlewozmywaki i płyty indukcyjne na równo z jego powierzchnią. To od dawna wyczekiwane przez użytkowników rozwiązanie ułatwia utrzymanie blatu w czystości oraz podnosi estetykę kuchni. Strategicznym partnerem Verle Küchen jest marka Siemens.

piekna kuchnia 9

Kuchnia marki Verle Küchen

piekna kuchnia 10

Kuchnia marki Verle Küchen

Leave a Reply