Premiera mobilnej wyspy kuchennej ze spieków

Firma INTERSTONE®, czołowy importer i dystrybutor kamienia naturalnego w Polsce, przygotowała na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 niestandardową ekspozycję. Jej centralnym punktem była pierwsza mobilna wyspa kuchenna wykonana w całości ze spieków kwarcowych renomowanej włoskiej firmy LAMINAM.

wyspa kuchenna ze spieków 1

Wyspa kuchenna ze spieków

Spieki kwarcowe marki LAMINAM są największym odkryciem INTERSTONE® ostatnich lat i prawdziwym hitem sprzedażowym. Firma zwróciła na nie uwagę w 2012 roku, gdy były w Polsce jeszcze zupełnie nieznane. Dziś są już coraz powszechniej stosowane, przede wszystkim jako blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety. Ich wachlarz zastosowań jest jednak znacznie szerszy. Dowodem na to jest mobilna wyspa kuchenna, której nie tylko blat, ale też ściany zewnętrzne i szuflady zostały wykonane z płyt LAMINAM. Autorami koncepcji tego unikatowego mebla są projektanci Rafał Sordyl i Konrad Karmański. Ich największym wyzwaniem konstrukcyjnym było stworzenie prawie 3-metrowych szuflad, zamontowanych wewnątrz wyspy. Chodziło nie tylko o to, aby imponująco wyglądały, ale też były w pełni funkcjonalne.

wyspa kuchenna ze spieków 2

Wyspa kuchenna ze spieków

Wyspa z płyt LAMINAM może być oryginalnym punktem wyjścia do stworzenia całej aranżacji kuchni. Może też być designerską „kropką nad i” w przypadku ponadczasowych projektów kuchni w neutralnej stylistyce i bezpiecznej kolorystyce. Ze względu na swoją mobilność, na okres letni mebel może zostać przeniesiony na taras lub do ogrodu. Nie ma przy tym obaw co do jego trwałości. Spieki kwarcowe – mimo iż bardzo cienkie i lekkie – są niebywale odporne na uszkodzenia, zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Płyty są też odporne na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty czy odbarwienia jej powierzchni. Doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji.

wyspa kuchenna ze spieków 3

Wyspa kuchenna ze spieków

Spieki kwarcowe LAMINAM to kompozycja naturalnych materiałów, w szczególności  kwarcu, iłów łupkowych, skał  granitowych i pigmentów ceramicznych. Dzięki  innowacyjnej technologii spiekania, z tych surowców powstają wielkoformatowe płyty, które są idealnie płaskie, mogą być docinane na konkretny wymiar  z bardzo dużą dokładnością a jednocześnie mają zaledwie 3 mm grubości. Ich wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku jest INTERSTONE® – wiodący importer i dystrybutor kamienia naturalnego w Polsce. Firma działa na terenie całego kraju. Jej siedziba mieści się w Andrychowie, a należące do niej 4 magazyny rozlokowane są w Adamowicach k. Mszczonowa, Chrzanowie, Poznaniu oraz Wrocławiu.

Leave a Reply