Dekoracje, które powiedzą wszystko

Dodatki mogą bardzo dużo powiedzieć o naszym wnętrzu. Dosłownie i w przenośni. Ozdobne napisy pozwalają spersonalizować i ożywić nasz wystrój wnętrza. Nie bójmy się, że będą wyglądały tandetnie lub infantylnie – propozycje, jakie dzisiaj dla Was mamy, z pewnością nie wywołają takiego wrażenia.

Co powiesić na ścianie? Ta kwestia pojawia się za każdym razem, gdy planujemy nasz przyszły wystrój wnętrza.  Jeśli na ścianach chcemy powiesić kilka różnych elementów, dobrze byłoby, żeby do siebie pasowały. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład zdjęcia w ażurowych, drucianych ramkach i litery z podobnego materiału. Możemy je ułożyć w dowolny napis. Jest to propozycja dla osób lubiących aranżacje wnętrz z przymrużeniem oka.

litery

(Dekoracje ścienne, fot. Really Linda Barker)

Wydawałoby się, że przycisk do papieru to nikomu nie potrzebny drobiazg. Wręczanie go jako prezentu – na przykład urodzinowego, lub pod choinkę – kojarzy się z pójściem na łatwiznę. Nawet, jeśli jest to drobiazg w wymyślnym kształcie. Możemy jednak nadać temu przedmiotowi niezwykły charakter – spójrzmy na przykład na przedstawioną na zdjęciu propozycję. Przyciski do papieru z motywem liter układających się w wyznanie miłości – czy coś może bardziej uprzyjemnić nam prace?

litery 2

(Przyciski do papieru, fot. Really Linda Barker)

Uczucie możemy wyrazić także za pomocą innej dekoracji urozmaicającej nasze aranżacje wnętrz. Spójrzmy na te stojące literki. Nie pełnią one właściwie żadnej roli użytkowej, jedynie dekoracyjną. Są świetnym przykładem na to, jak jeden drobiazg może pomóc nam powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Możemy ich użyć jednorazowo, na przykład urządzając romantyczną kolację dla naszej drugiej połówki,  lub sprawić by na stałe wpasowały się w wystrój wnętrza.

litery 3

(Dekoracja wnętrza, fot. Really Linda Barker)

Któż z nas nie miał nigdy problemu ze znalezieniem kluczy? Szukanie ich po całym mieszkaniu i w torbie, zwłaszcza gdy za kilka minut musimy wychodzić, potrafi niejednego doprowadzić do szału. A wystarczyłoby tylko ustalić jedno miejsce, gdzie zawsze je odkładamy. Wieszak na klucze jest świetnym pomysłem. Jeśli dobrze go dobierzemy, będzie urozmaicał nasz wystrój przedpokoju. Spójrzmy na tę propozycję ozdobioną motywem kwiatowym i stylizowanym napisem.

litery 4

(Wieszak na klucze, fot. Really Linda Barker)

W dzisiejszych czasach, kiedy każdy z nas za czymś goni i wiecznie się śpieszy,  często ktoś nam musi przypomnieć o tym, że powinniśmy odpocząć. Tym „kimś”, a może raczej „kimś” może być nasz…  wystrój łazienki. Konkretnie chodzi nam o napis ułożony  z kolorowych liter ustawiony na brzegu wanny. Taka aranżacja łazienki jest zabawną propozycją, skierowaną zwłaszcza do młodych osób.

litery 5

(Dekoracja łazienki, fot. Really Linda Barker)

Szukasz ciekawych dodatków? Zobacz też te ramki na zdjęcia

Leave a Reply