Designerskie lampy angielskiej marki już w Polsce

Firma Innermost stanowi fenomen na rynku. Wyróżnia ją filozofia i odważne wzornictwo. Projektowanie i produkcja oświetlenia to dla jej twórców sztuka: pełna humoru i nonkonformizmu. Wyjątkowe produkty angielskiej marki od teraz do podziwiania i zakupienia w ogólnopolskiej sieci salonów Dekorian.

nowoczesne oswietlenie lampy 5

Lampa marki Innermost

Historia Innermost sięga schyłku XX wieku. To wówczas dwaj designerzy – Steve Jones i Russel Cameron – postanowili wspólnie założyć firmę zajmującą się projektowaniem oraz produkcją mebli i oświetlenia. Zrezygnowali z wcześniej wykonywanych zajęć i spontanicznie wynajęli róg starej fabryki w Londynie. Szybko zgromadzili wokół siebie grono młodych, utalentowanych współpracowników z różnych stron świata. W takim zespole marka szybko wykształciła swój unikalny charakter, bazujący na wielokulturowości, łączeniu odmiennych przekonań i wizji artystycznych oraz temperamentów jej projektantów. Praca w kipiącym pomysłami tyglu zaowocowała niezwykłymi kolekcjami, które zaskakują doborem materiałów, kształtami i nieoczekiwanym wykonaniem. Oryginalne i innowacyjne propozycje brytyjskiej firmy nierzadko bywają absurdalne, a zdaniem twórców – nawet anarchistyczne.

nowoczesne oswietlenie lampy 1

Lampa marki Innermost

Oferta marki jest niezwykle różnorodna. Znajdziemy w niej, prezentowane na targach Salone del Mobile, lampy o oszczędnej formie, które zdobyły uznanie dzięki subtelnym, linearnym kształtom i klasycznej elegancji – podkreśla Teresa Bartków-Lupa, product manager Dekorian. – Innermost po raz kolejny udowadnia, że design zestawiony z prostotą geometrii daje doskonałe rezultaty… Na szczególną uwagę zasługuje oprawa YOYlight: laureatka prestiżowej nagrody Red Dot za ciekawy pomysł ukrycia soczewki, dającej niezwykły efekt w ascetycznej formie – dodaje Teresa Bartków-Lupa.

nowoczesne oswietlenie lampy 2

Lampa marki Innermost

Niepowtarzalność, unikatowość, własny styl to cechy wyróżniające produkty tej firmy. Są one wprost stworzone do wnętrz niestandardowych, wychodzących poza schematy i utarte kanony. Innermost to propozycja dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań, zaskakujących detali, patrzą na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Do najbardziej reprezentatywnych projektów Innermost należą Jeeves & Wooster, czyli kolekcja lamp w kształcie cylindra, oświetlenie pod nazwą Matrioshka, nawiązujące kształtem do znanych rosyjskich zabawek czy też Snowdrop – urocze białe kule, nakryte kolorowymi czapeczkami. Kolejny z przykładów odważnego wzornictwa to seria Dent – iluzja pogniecionego metalu i puchowej kurtki w jednym, idealna do wnętrz eklektycznych lub młodzieżowych. Konceptualny rys lamp Innermost odnajdziemy również w kolekcji YOY – na pierwszy rzut oka minimalistyczne lampy, kryją w sobie niezwykły efekt świetlny. Dzięki ukrytej, niewielkiej, ale silnej jednostce LED emitują światło o kształcie trapezowego klosza –  jak w przypadku tradycyjnej lampy stojącej.

nowoczesne oswietlenie lampy 3

Lampa marki Innermost

Lampy Innemost goszczą w kawiarniach, barach i salach spotkań na wielu kontynentach. Innermost jest laureatem prestiżowych nagród z dziedziny wzornictwa, m.in. The darc awards/ decorative. Produkty marki posiadają trzy lata gwarancji i transport wliczony w cenę. Ich dystrybutorem na polskim rynku jest od niedawna sieć salonów wyposażenia wnętrz Dekorian.

nowoczesne oswietlenie lampy 4

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 6

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 7

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 8

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 9

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 10

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 11

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 12

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 13

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 14

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 16

Lampa marki Innermost

nowoczesne oswietlenie lampy 17

Lampa marki Innermost

Leave a Reply