Deski wenge – łyk egzotyki na podłodze

Drewno Wenge to prawdziwy ambasador Czarnego Lądu. Wyróżnia się naturalnym ciemnoczekoladowym kolorem, przez co wykonane z niego deski podłogowe firmy DLH prezentują się nadzwyczaj stylowo i elegancko. W przestronnych wnętrzach stanowią zdecydowany element dekoracyjny, jednocześnie nadając im wyjątkowego egzotycznego charakteru.

Wenge to drzewo liściaste pochodzące z wiecznie zielonych lasów tropikalnych – wschodniego i zachodniego wybrzeża Afryki. Przez tysiące lat służyło rdzennym mieszkańcom tego regionu do wyrobu ceremonialnych masek oraz statuetek pogańskich bożków. Stąd też uważa się, że posiada magiczną moc. Ten wyjątkowy gatunek drewna ukształtowany w trudnym, wilgotnym i gorącym afrykańskim klimacie cechuje się niezwykłą trwałością oraz niespotykanym w naszej szerokości geograficznej kolorem. Podłoga wykonana z drewnianych desek Wenge firmy DLH nada blasku i tajemniczości każdemu wnętrzu. To czarna perła Afryki.

podloga wenge

Drewniana podłoga Wenge w salonie. Fot. DLH Poland

„Czekoladowa” aranżacja podłogi

Firma DLH na sezon 2011/2012 poleca dwa rodzaje desek z drewna Wenge: deski litew wersji Style o wymiarach 22 x 60 x 300-1200 mm i Elegance o wymiarach 15 x 90 x 300-1200 mm oraz parkiet Avangard o wymiarach14 x 14 x 200-280 mm,klejony na długości z krótszych elementów drewna w tzw. „mozaikę”.Podłoga z Wenge emanuje egzotycznym pięknem,dzięki swojej ciemnoczekoladowej barwie. Wyrazisty rysunek tworzony przez naprzemiennie przeplatane jaśniejsze i ciemniejsze pasma, nadaje podłodze tajemniczy i niepowtarzalny wygląd. Deski Wenge oferowane przez firmę DLH prezentują się niezwykle elegancko, szczególnie w reprezentacyjnych miejscach, takich jak salon, hol czy gabinet. Dlatego też, znalazły uznanie wielu koneserów pięknych wnętrz.

Afrykańska moc

Wenge to gatunek o niespotykanej trwałości i twardości. Wysoka gęstość tego drewna gwarantuje wyjątkową odporność powierzchni na ścieranie. Wykończenie podłóg drewnem z tego egzotycznego gatunku doskonale sprawdzi się również w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, w obiektach użyteczności publicznej: bankach, hotelach, restauracjach. Deski z drewna Wenge firmy DLH występują w szerokiej palecie rozmiarów, co pozwala łatwo dopasować najlepsze rozwiązanie do każdej przestrzeni. Dodatkowo łatwy montaż desek litych Style i Elegance na pióro-wpust oraz klejony do podłoża parkiet Avangard pozwoli szybko uzyskać niespotykany efekt na każdej podłodze.

deski podlogowe

Deska Wenge wersja Avangard. Fot. DLH Poland

Deski Wenge lite w wersji Style i Elegance oraz parkiet Avangard firmy DLH charakteryzują się wysoką stabilnością kształtu oraz wytrzymałością na gwałtowny, silny nacisk, co w połączeniu z walorami estetycznymi tworzy znakomity wybór na długie lata.

W ofercie DLH:

  • Deski Lite – Wenge Style 22 x 60 x 300-1200 mm, cena: ok. 263,00 zł brutto zł/m2
  • Deski Lite – Wenge Elegance 15 x 90 x 300-1200 mm, cena: ok. 327,00 zł brutto zł/m2
  • Parkiet Avangard – Wenge AB 14 x 14 x 200-280 mm, cena: ok. 163,00 zł brutto zł/m2
  • Parkiet Avangard – Wenge C 14 x 14 x 200-280 mm, cena: ok. 115,00 zł brutto zł/m2

Leave a Reply