Dodatki do sof idealne do małych pomieszczeń

Sofa zajmuje centralne miejsce w salonie i jest jednym z najbardziej użytecznych mebli, dlatego powinna być wygodna i wielofunkcyjna. Kluczową rolę odgrywają tutaj dodatki. Do sof coraz częściej dołączane są modułowe stoliki, na których można postawić filiżanki z kawą bądź laptop, nakładki na podłokietniki służą jako gazetnik, a komfort wypoczynku poprawiają dodatkowe zagłówki. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach.

– Plusem tych dodatków jest też to, że możemy je wykorzystać do różnych sof. To nie jest tak, że do jednej sofy producent produkuje tylko jeden określony ich wymiar, są to elementy modułowe – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kamil Maślanka, ekspert BoConcept. – Bardzo często mamy dodatkowe funkcje nakładek na podłokietnik, np. jest to podkładka pod filiżankę z kawą czy gazetnik, gdzie możemy odłożyć prasę czy pilot do telewizora. Są też niewielkie stoliki pomocnicze, które  możemy postawić w każdym miejscu przy sofie, odłożyć sobie tutaj talerzyk z ciastem, a nawet postawić laptop i spokojnie popracować przez jakiś czas.

Modne dodatki do mieszkań

Chodzi o to, by sofę można było bez najmniejszego problemu dostosować do  konkretnych potrzeb domowników. Producenci dbają również o to, by poprawiać sam komfort wypoczynku.

– Często sofy mają niskie zagłówki i chcąc się oprzeć lub spędzając bardzo dużo czasu na tej sofie możemy czuć dyskomfort, jeżeli chodzi o nasz kręgosłup, o głowę. Producenci proponują na przykład dodatkowe zagłówki, które można dostosować do sofy, które oczywiście będą w tym samym obiciu, co sofa, a jednocześnie będą dość mocno poprawiały nasz komfort – mówi Kamil Maślanka.

Odpowiedni wybór sofy

Są też sofy z szezlongiem, ze schowkiem na pościel lub z półką na książki i nocną lampkę. Każda dodatkowa funkcja jest ułatwieniem, szczególnie w niewielkiej przestrzeni.

– Są przydatne w małych wnętrzach, w których za wszelką cenę chcemy utrzymać jak najwięcej powierzchni życiowej i jak najmniej ją zagracić. Dodatkowo producenci szukają innych rozwiązań, żeby fajnie wykorzystać małe wnętrze i są takie produkty. jak sofy multifunkcjonalne, które poza tym, że są do siedzenia, do oglądania telewizji, mogą być także do spania – dodaje Kamil Maślanka.

Leave a Reply