Duże okna we wnętrzach? Wybierz grzejniki kanałowe

Marka Purmo wprowadziła zmiany konstrukcyjne w grzejnikach kanałowych Aquilo. Nowe grzejniki kanałowe Aquilo osiągają wyraźnie wyższe moce grzewcze, przy zachowaniu poprzednich wielkości. Grzejniki kanałowe Aquilo przeznaczone są do montażu w podłogach ogrzewanych pomieszczeń. Szczególnie polecane są do pomieszczeń przeszklonych.

Marka Purmo stale pracuje nad udoskonaleniem swoich produktów. Nowe grzejniki kanałowe Aquilo mają zoptymalizowany kształt i ilość lameli oraz bardziej optymalne ustawienie wymiennika w kanale. Dzięki temu moce grzewcze wzrosły od kilku do nawet kilkudziesięciu procent, przy zachowaniu niezmienionych wymiarów całego grzejnika. Wersje wentylatorowe zostały wyposażone w nowej konstrukcji silniki elektryczne oraz wirniki co znacząco wpłynęło na redukcje generowanego przez nie dźwięku oraz wspomniany wyżej przyrost mocy grzewczej. Oprócz cichszej pracy i większej energooszczędności zmiany te pozwalają również ograniczyć liczbę niezbędnych w instalacji transformatorów (co wypływa na redukcję kosztów).

grzejnik kanalowy

Wysokie moce grzewcze Aquilo zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu, fot. Purmo

Grzeją lub chłodzą

Najbardziej zaawansowane modele Aquilo ( F2C oraz F4C) łączą funkcje grzania oraz chłodzenia. Aquilo F2C jest wyposażony w jedną wężownicę i pozwala na grzanie lub chłodzenie – w zależności od podłączonego źródła zasilania. Bardzo dobrze sprawdza się przy pompach ciepła, w których odwrócenie przepływu ciepła w okresie letnim umożliwia chłodzenie pomieszczeń tym samym medium.

Model Aquilo F4C jest wyposażony w dwa działające niezależnie obiegi i 4 króćce przyłączeniowe w każdym grzejniku. Rozdzielenie obiegów umożliwia niezależne podłączenie grzejnika jednocześnie do źródła ciepła jak i chłodu. Z uwagi na możliwość kondensacji pary wodnej podczas chłodzenia, wanny kanałów, zarówno dla modelu F2C jak i F4C są wykonywane ze stali nierdzewnej. Standardem dla modelu F4C jest otwór odpływowy dla kondensatu wraz z syfonem.

grzejniki kanalowe

Unowocześnione grzejniki kanałowe Purmo Aquilo są cichsze i bardziej wydajne, fot. Purmo

Aquilo w wersji basenowej

Grzejniki Aquilo występują również w wersji basenowej, przystosowanej do montażu w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Grzejniki te są seryjnie wyposażone w wanny ze stali nierdzewnej z odwodnieniem oraz specjalnym zabezpieczeniem wentylatorów, które ogranicza możliwość ich zamoczenia.

Grzejniki kanałowe Aquilo sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych, użyteczności publicznej, ale także w domach i mieszkaniach – wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wydajne, ale dyskretne ogrzewanie dużych przeszklonych powierzchni lub aranżacja wyklucza tradycyjne grzejniki mocowane na ścianach. Grzejniki kanałowe w całości ukryte są pod podłogą, bezpośrednio wzdłuż ścian, okien tarasowych lub innych powierzchni przeszklonych. Ich wysokie moce grzewcze zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu, a przy tym pozwalają na swobodne otwieranie okien sięgających ościeżnicą do samej podłogi. Kratki maskujące grzejników Purmo Aquilo mogą być wykonane z drewna bukowego lub dębowego w różnych wykończeniach. Można również zamówić kratkę z drewna surowego i polakierować ją razem z parkietem. Dostępne są także kratki maskujące wykonane ze stali lub duraluminium. Ten ostatni materiał występuje w kilku opcjach kolorystycznych, do wyboru.

schemat grzejnika

Purmo Aquilo typy, moce i wymiary:

Aquilo FMK (bez wentylatora)

  • 2 króćce przyłączeniowe
  • materiał wanny: standard blacha stalowa ocynkowana, opcjonalnie stal nierdzewna
  • wysokość [mm] 90, 110, 140
  • szerokość [mm] 180, 260, 290, 340, 420
  • długość [mm] od 1000 do 3500
  • moc [W] od 173 do 2302
  • Ceny [PLN netto] od 672 do 3906

Aquilo F1T (z wentylatorem)

  • 2 króćce przyłączeniowe
  • materiał wanny: standard blacha stalowa ocynkowana, opcjonalnie stal nierdzewna
  • wysokość [mm] 90, 140
  • szerokość [mm] 260, 290, 340
  • długość [mm] od 1000 do 3500
  • moc [W] od 837 do 7548
  • Ceny [PLN netto] od 1773 do 7361

Aquilo F1P (wzmocniony z wentylatorem)

  • 2 króćce przyłączeniowe
  • materiał wanny: standard blacha stalowa ocynkowana, opcjonalnie stal nierdzewna
  • wysokość [mm] 90
  • szerokość [mm] 180, 260
  • długość [mm] od 1000 do 3000
  • moc [W] od 823 do 4749
  • Ceny [PLN netto] od 1762 do 5279

Aquilo F2C (ogrzewanie lub chłodzenie)

  • 2 króćce przyłączeniowe
  • materiał wanny: standard stal nierdzewna
  • wysokość [mm] 110
  • szerokość [mm] 240
  • długość [mm] od 600 do 1800
  • moc [W] od 878 do 4169
  • Ceny [PLN netto] od 1494 do 3525

Aquilo F4C (grzanie i chłodzenie)

  • 2 króćce przyłączeniowe – instalacja grzewcza
  • 2 króćce przyłączeniowe – instalacja chłodząca
  • materiał wanny: standard stal nierdzewna
  • wysokość [mm] 140
  • szerokość [mm] 340
  • długość [mm] od 1250 do 2750
  • moc [W] od 1606 do 4837
  • Ceny [PLN netto] od 2976 do 6070

Leave a Reply