Eleganckie wzory płytek – piękno natury

Natura jest największą inspiracją człowieka w każdej sferze jego działalności. Projektując nie sposób pominąć  szerokiej gamy wzorów, jakie podsuwa nam przyroda. Do tej pory ograniczeniem tych inspiracji były koszty. Na szczęście najnowsza technologia druku cyfrowego doskonale radzi sobie ze spełnianiem wnętrzarskich marzeń.

Luksusowe, przestronne wnętrza salonu kąpielowego rodem z prestiżowego hotelu. Dostojny rysunek naturalnego kamienia, podkreślający relaksacyjny charakter domowego SPA. Choć opis budzi skojarzenia z nieposkromionymi wydatkami, w rzeczywistości efekt można osiągnąć bez nadwyrężania rodzinnego budżetu. Dzięki technologii druku cyfrowego, płytki z kolekcji Pianissimo zapewniają niepowtarzalność wzoru doskonale odzwierciedlającego naturę.

Pianissimo Technologia w służbie elegancji

Pianissimo - Technologia w służbie elegancji

Powstaje on poprzez przeniesienie na płytkę fotografii prawdziwego kamienia – dzieje się to w odpowiednich warunkach produkcyjnych, w fazie nanoszenia wzoru. W przypadku kolekcji Pianissimo, nadrukowywane są motywy szlachetnego onyksu. Dzięki takiemu zabiegowi, pomieszczenie kąpielowe zyskuje klasę, ciesząc oko fantazyjnym pożyłkowaniem modelu Perla lub nieco delikatniejszym rysunkiem Salmone.

Przy tak skomponowanym, piaskowym wnętrzu, wykończonym glazurą dużego formatu, należy unikać nadmiaru dodatków – zgodnie z zasadą: mniej znaczy więcej. Zamiast wysuwających się na pierwszy plan, finezyjnych mebli, warto pomyśleć o formach klasycznych, stonowanych. Szafki w kolorze ciemnego hebanu, w zestawieniu z geometrycznymi bryłami ceramiki, dadzą efekt gustownej elegancji. Pomieszczenie można urozmaicić florystycznym, połyskliwym wzorem dekorów Salmone Barocco lub Perla Lirio. Na uwagę zasługuje również lekko zmierzwiona, pofalowana faktura płytek Relief, która wzmocni naturalny efekt.

Odpowiednie oświetlenie dodatkowo podkreśla wzór dekoru, dlatego w takim pomieszczeniu warto zaplanować je ze szczególną starannością. Z kolei srebrne lub kryształowe ozdoby dopełniają efektu bez wpadania w ton nadmiernego przepychu. Chcąc uniknąć wrażenia przesytu, można stworzyć kontrapunkt w postaci prostej, choć niebanalnej kabiny prysznicowej z przezroczystego szkła. Z drugiej strony, w takim wnętrzu sam natrysk może nie wystarczyć: w końcu pożądanym efektem końcowym jest domowe SPA. Dla zachowania cennej przestrzeni, prostokątną wannę można umieścić we wnęce, tworząc przytulną strefę codziennej pielęgnacji.

Wrażenie słusznego rozmiaru potęguje nietypowy format płytek: 75×30 cm. Dzięki takim proporcjom kolekcja Pianissimo nie tylko zdobi, ale także optycznie wydłuża i pogłębia łazienkę. Całości dopełnią kuliste lampy sufitowe, mniejsze lampki punktowe i spora tafla lustra, zapewniające wnętrzu niezbędną lekkość, przestrzeń i właściwy nastrój.

Pianissimo Wzór piękniejszy od natury

Pianissimo - Wzór piękniejszy od natury

Co zyskujemy inspirując się naturą i czerpiąc z niej doskonałe wzorce? Z jednej strony:  poważne oszczędności. Z drugiej: ułatwioną pielęgnację powierzchni. Naturalny kamień jest nie tylko drogi, ale także trudny do utrzymania w czystości. Przede wszystkim jednak osiągamy najważniejszy cel: powstanie eleganckiego, kremowego salonu kąpielowego, uszlachetnionego dzięki drukowi cyfrowemu rysunkiem kamienia. Długie, aromatyczne kąpiele w szykownym wnętrzu to oferta właściwie nie do odrzucenia. A na koniec, gdyby atrakcji wciąż było mało: filiżanka dobrej kawy, smakowana na designerskim fotelu. Żyć, nie umierać!

Leave a Reply