Firanki nie muszą być nudne

Firanki, oprócz funkcji praktycznych, powinny pełnić również funkcje estetyczne. Przyzwyczailiśmy się do jednostajnych, białych tkanin – może czas to zmienić?

Cieplejsze i dłuższe dni sprawiają, że chętnie otwieramy szeroko okna. Firanki najczęściej stanowią ostatnią, delikatną granicę między wnętrzem a tym co na zewnątrz. Zapewniają intymność, ale mogą być również doskonałym pomysłem na praktyczne przyozdobienie okien i nadanie wnętrzom zwiewnego, świeżego charakteru. Tegoroczne trendy i nowości rynkowe pokazują, jak bardzo cenimy firanki. Często to one decydują o charakterze wnętrza.

Tradycyjne firanki wcale nie muszą być nudne! Dzięki ciekawym wzorom, czy interesująco dobranym kolorom można stworzyć bardzo ciekawą kompozycję – mówi Pani Marta Walaszek, Dyrektor ds. Rozwoju z firmy Mardom. – W polskich domach przez długie lata dominowały firanki jednego typu – zawsze białe, o nieciekawych wzorach. Jednak współcześnie coraz większą popularność zyskują tkaniny o wyrazistych kolorach i interesujących zdobieniach.

Jeszcze lepszy efekt można uzyskać używając ozdób czy firanek na przelotkach lub szelkach. W tym sezonie modne są zwłaszcza dekoracje okienne o jaskrawych, soczystych kolorach. Przykładem mogą być firanki Organza firmy Mardom – kolorowe, zwiewne i eleganckie. Na rynku dostępny jest także szeroki wybór chwostów, upięć i innych akcesoriów. Pamiętajmy, że zmieniając zaledwie kilka elementów wystroju, niewielkim kosztem możemy nadać wnętrzu letniego charakteru.

firanki 1

fot. Mardom

 

firanki 2

fot. Mardom

Leave a Reply