Inna niż wszystkie czarno-biała armatura łazienkowa

Armatura łazienkowa to kolejny z elementów naszych wnętrz, co do którego wciąż mamy dosyć zachowawczy stosunek. Wciąż bardziej zwracamy uwagę na funkcjonalność, niż na wygląd – a przecież to głównie od nich zależy wygląd łazienki. Może czas zmienić podejście i wybrać coś naprawdę oryginalnego? Jeśli nie jesteśmy przekonani co do bardzo modnych ostatnio kolorowych umywalek i wanien postawmy na klasyczną kolorystykę i wybierzmy czarno-białe elementy, pamiętając o oryginalnym kształcie.

Biała umywalka – to brzmi banalnie, ale wcale nie musi tak wyglądać. Za przykład weźmy umywalkę w kształcie zawiniętego rożka. Nawet jeśli cała aranżacja łazienki utrzymana jest w bieli, dzięki takiemu rozwiązaniu aranżacyjnemu nie będzie wyglądała zimno i sterylnie, w szczególności, jeżeli dobierzemy ciekawą ramę lustrzaną. Choć biały wystrój łazienki kojarzy się raczej z prostotą, jest to świetny przykład na to, jak łatwo możemy mu nadać niepowtarzalnego charakteru za pomocą tylko dwóch elementów.

armatura lazienkowa

Biała umywalka, fot. Nella Vetrina

Równie dobrze prezentuje się umywalka w kolorze czarnym. Jeśli planujemy wystrój wnętrza w tym kolorze, lepiej pozostać przy prostych formach. Wysoka czarna umywalka w kształcie walca lekko rozszerzającego się do góry i lustro w szerokiej białej ramie to świetny pomysł na nowoczesny a zarazem elegancki wystrój łazienki.

armatura lazienkowa2

Czarna umywalka, fot. Nella Vetrina

Minęły już czasy, kiedy mała łazienka oznaczała konieczność kompromisu pomiędzy funkcjonalnością a pięknem. Nawet armatura łazienkowa o niewielkich rozmiarach przeznaczona do małego wnętrza może być stylowa i oryginalna. Jeśli zatem czeka nas aranżacja małej łazienki, możemy wybrać  umywalkę małą, ale efektowną. Jej kształt może być opływowy i nasuwać skojarzenia z kamieniem wygładzonym przez morskie fale.

armatura lazienkowa3

Czarna umywalka, fot. Nella Vetrina

Również wanna powinna wpisywać się w wybrany przez nas oryginalny wystrój łazienki. Przykładem może biała wanna w formie prostopadłościanu z niewielkim wycięciem. Taki kształt stanowi wariację na temat tradycyjnego, prostego kształtu wanny. Dodatkową zaletą takiej formy jest duża ilość miejsca na brzegach wanny. Możemy zatem spokojnie umieścić tam cały zestaw kosmetyków potrzebny do urządzenia prywatnego SPA w zaciszu swojej łazienki.

armatura lazienkowa4

Biała wanna, fot. Nella Vetrina

Czarna wanna, podobnie jak umywalki w tym samym kolorze nie cieszy się zbyt wielką popularnością. A szkoda – aranżacja łazienki z jej wykorzystaniem jest bardzo elegancka. Jeśli dodatkowo wybierzemy ciekawy kształt – na przykład zbliżony do połówki jajka – staje się naprawdę stylowa i nieco tajemnicza. To gotowa recepta na wystrój wnętrza z klasą.

armatura lazienkowa5

Czarna wanna, fot. Nella Vetrina

Wolisz kolor? Zobacz te umywalki.

Leave a Reply