Jak pomysłowo ozdobić ściany w pokoju dziecka?

Ściany w pokoju dziecięcym nie powinny mieć nic wspólnego z monotonią! HomeSquare podpowiada, jak ozdobić je z pomysłem, aby wnętrze było ciekawe i interesujące. Kolorowe tapety, wesołe murale, samoprzylepne bordery bez wątpienia ożywią i rozweselą wnętrze.

tapeta w pokoju dzieciecym Totodesign

Tapeta w pokoju dzieciecym, HomeSquare

Pokój dziecka to najbardziej dynamiczne pomieszczenie w całym domu, zatroszczmy się więc o to, aby jego wystrój stworzył pomost między rzeczywistością a światem fantazji małego i większego lokatora.

Aby urozmaicić ściany w pokoju dziecięcym wystarczą też lekkie, kosmetyczne poprawki. Wnętrze można odmienić za pomocą mniejszych dekoracji i akcesoriów, które dodatkowo będą bardzo pomocne małym mieszkańcom.

tapeta w pokoju dzieciecym

Tapeta w pokoju dziecięcym

Jeśli mamy wrażenie, że na ścianie brakuje jeszcze kropki nad „i”, zawieśmy na niej wesołe plakaty z motywującym sloganem lub uroczym zwierzątkiem. W pokoju noworodka popularną ozdobą ścian są metryczki z imieniem, datą urodzenia, wagą oraz wzrostem maluszka oprawione w dekoracyjną ramkę. Aranżując królestwo starszaków warto zastanowić się nad montażem półek. W tym miejscu mieszkaniec pokoju może wyeksponować własną kolekcję zabawek, by ulubione egzemplarze mieć w zasięgu ręki. I małe, i duże księżniczki lubią kolekcjonować biżuterię – specjalnie dla nich na ścianie umieśćmy wieszaki lub haczyki, aby każdy bibelot znalazł swoje miejsce.

tapeta w pokoju dzieciecym fototapeta

Fototapeta w pokoju dziecięcym

Dekoracje dedykowane dziewczętom są wyjątkowo piękne – tęczowe, pomponisate girlandy potrafią całkowicie odmienić stylizację ściany. Oprócz tego, że ozdoby dziecięcego pokoju są atrakcją wizualną, powinny być jeszcze inspirujące.

Leave a Reply