Jak wybrać wymarzone mieszkanie? Wrocław czy okolice

Stolica Dolnego Śląska to bez wątpienia jedno z najczęściej wybieranych miejsc przy planowaniu przeprowadzki. Duża liczba uczelni wyższych czy stały napływ zagranicznych korporacji to tylko dwa z wielu powodów, dla których wiele osób wiąże swoją przyszłość z położonym na południowym zachodzie miastem. Gdzie znaleźć pierwsze, własne mieszkanie? Wrocław to nie tylko rynek nieruchomości w samym centrum miasta.

Gdzie warto kupić mieszkanie? Wrocław stawia na różnorodność

Największe miasto województwa dolnośląskiego to niezwykle atrakcyjny rynek dla wielu największych firm deweloperskich. We Wrocławiu nieustannie powstają zarówno niewielkie mieszkania w ścisłym centrum, jak i większe apartamenty dla całych rodzin, które budowane są zazwyczaj na obrzeżach miasta.

Wiele osób, które planują kupić lokal dla celów inwestycyjnych, decyduje się na lokal o zauważalnie mniejszej powierzchni w bardziej atrakcyjnej lokalizacji. Oczywiście, podejście to jest całkowicie zrozumiałe – statystyki pokazują, że na rynku wynajmu największym zainteresowaniem cieszą się lokale o relatywnie niskim metrażu i dogodnej lokalizacji, która będzie odpowiadać na potrzeby studentów i pracowników kontraktowych.

Warto podkreślić jednak, że dynamicznie rosnące ceny i znacząco obniżona dostępność kredytów sprawiły, że coraz mniej młodych osób jest w stanie uzyskać korzystny dla siebie kredyt hipoteczny. Rosnące ceny w stolicy Dolnego Śląska sprawiły, że coraz większą popularnością cieszą się inwestycje ulokowane w miejscowościach w sąsiedztwie Wrocławia. Cisza, spokój i dobra komunikacja – to tylko niektóre z powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę na obrzeża. Jakie kierunki cieszą się obecnie największą popularnością?

Lutynia

Lutynia to niewielka wieś, znajdująca się zaledwie 20 km od centrum Wrocławia. Miejscowość ta jest doskonale skomunikowana z Leśnicą – położonym na zachód osiedlem, które zapewnia błyskawiczny dojazd do niemal dowolnej dzielnicy miasta.

Z jakim wydatkiem należy się liczyć, planując tam inwestycję we własne mieszkanie? Wrocław to ośrodek, w którym średnia cena za metr kwadratowy wynosi ponad 10,5 tys. zł. W Lutyni musimy wydać ok. 2/3 tej kwoty – inwestycja Zielona Lutynia od dewelopera Mój Dom kosztuje poniżej 7 tys. zł za m2.

Miękinia

Drugim interesującym kierunkiem do zamieszkania jest Miękinia, miejscowość oddalona od centrum miasta o 26 km na północny zachód. Warto podkreślić jednak, że odległość tę doskonale rekompensuje komunikacja zbiorowa – na stację Wrocław Główny dotrzemy pociągiem w zaledwie 23 minuty.

Deweloper Mój Dom (mojdom.com.pl) działa również w tej okolicy. Inwestycja „Nowa Winnica Miękinia” obejmuje zarówno domki szeregowe, jak i mieszkania – Wrocław pozostanie w zasięgu ręki, a wymarzony dom będzie kosztował Cię zauważalnie mniejszą kwotę.

Poznaj zalety wrocławskich peryferii

Oczywiście, mieszkanie poza ścisłym centrum nie jest propozycją dla każdego. Warto podkreślić jednak, że życie poza Wrocławiem, pozostając jednocześnie tuż przy jego granicach, niesie ze sobą wiele zalet. Już dziś zapoznaj się z propozycjami wrocławskich deweloperów i przekonaj się, dlaczego warto rozważyć zamieszkanie w pobliżu stolicy Dolnego Śląska.

Leave a Reply