Jak wykorzystać jasne drewno w kuchni?

Filozofia slow life i bliski kontakt z naturą są antidotum na przyśpieszony rytm współczesnego świata i wszechobecną technologię.

Wytchnienie od zgiełku miasta daje przytulna atmosfera domu, w którym nie tracimy kontaktu z naturą. Do jego wnętrza śmiało wracają naturalne materiały, kolory i rośliny. Współczesne budynki często posiadają wielkoformatowe okna dające wnętrzu oddech. Niekiedy też dom przenika się z ogrodem lub tarasem tak, że trudno wyznaczyć między nimi granicę. Trend ten nie omija również kuchni, do której śmiało wraca motyw drewna. 

W kuchni króluje jasne drewno dębowe lub orzechowe w naturalnej kolorystyce z wydobytym rysunkiem słojów o pionowym układzie. Powierzchnie fornirowane łączone są z elementami z litego drewna. Wykonany z niego może zostać również blat stołu. Warto wybrać drewno szczotkowane z wyczuwalną pod palcami fakturą. Drewno doskonale wygląda w połączeniu z lakierem, i to nie tylko białym. Inny popularnym sposobem wykorzystania naturalnego materiału jest pokrycie nim wnętrza otwartych półek, cofniętych elementów wyspy lub otwartych półek i regałów. Takie zabiegi w elegancki sposób urozmaicają kuchenną kompozycję – mówi Justyna Zajc z firmy ZAJC KUCHNIE.

Drewno jest od zawsze najbardziej oczywistym i uniwersalnym materiałem pojawiającym się w naszych domach. Jest naturalnym wyborem, gdy pragniemy zaaranżować wnętrze przyjazne i klimatyczne. Dopełnieniem drewnianej kuchni są oczywiście rośliny: zwisające z półek pnącza, zioła w doniczkach lub modne palmy i monstery.

jasne drewno w kuchni 1

fot. ZAJC KUCHNIE

jasne drewno w kuchni 2

fot. ZAJC KUCHNIE

jasne drewno w kuchni 3

fot. ZAJC KUCHNIE

jasne drewno w kuchni 4

fot. ZAJC KUCHNIE

jasne drewno w kuchni 5

fot. ZAJC KUCHNIE

jasne drewno w kuchni 6

fot. ZAJC KUCHNIE

jasne drewno w kuchni 7

fot. ZAJC KUCHNIE

jasne drewno w kuchni 8

fot. ZAJC KUCHNIE

Leave a Reply