Kupujemy wagę kuchenną

Garnki, patelnie, sztućce – to podstawowe elementy wyposażenia każdej kuchni. Spośród dodatkowych akcesoriów, dzięki którym łatwiej przygotowuje się posiłki, istotną rolę spełniają wagi kuchenne. Bez nich trudno się obejść w trakcie szykowania posiłków.

Rola wagi kuchennej

Na rynku dostępne są różne modele wag kuchennych. Wybór odpowiedniego powinien być traktowany w charakterze inwestycji, a nie jako kolejnego dodatku do posiadanych już sprzętów kuchennych. Dzięki możliwości precyzyjnej kontroli ilości dodawanych do potraw składników, tego typu sprzęt przyda się zarówno początkującym, jak i doświadczonym paniom domu.

aranzacja kuchni

Kuchnia powinna być dobrze wyposażona.

Waga kuchenna to urządzenie, które pełni funkcje czysto praktyczne – mówi Paulina Szczepaniak z firmy First – wyłącznego dystrybutora produktów marki First Austria w Polsce. – Obecnie proste w obsłudze wagi mechaniczne, posiadające niską dokładność pomiaru, oscylującą wokół 20g, są wypierane przez elektroniczne urządzenia tego typu, w przypadku których pomiar jest precyzyjny i sięga 1-2 g – dodaje.

Rozwój technologii zwiększa funkcjonalność wag kuchennych, a wyższa jakość materiałów zastosowanych w procesie produkcji wpływa na wydłużenie czasu ich użytkowania.

Wyposażenie i możliwości

Wagi mogą mieć różny design i funkcje, jednakże wszystkie powinny zapewniać przede wszystkim komfort użytkowania. Drobne z pozoru elementy konstrukcyjne znacznie ułatwiają eksploatację tego typu urządzeń. Jednym z nich jest płaska powierzchnia wagi, z której produkty po ustawieniu nie ześlizgują się. O wiele bardziej funkcjonalne są modele z dołączaną zdejmowaną misą lub te przypominające jej kształt. Można je w bardzo prosty sposób umyć pod bieżącą wodą.

waga kuchenna

Waga kuchenna marki First

Przy wyborze wagi należy zwrócić szczególną uwagę na jej maksymalne obciążenie, które zazwyczaj wynosi od 1 do 5 kg. W tym przypadku najlepiej wybrać model odpowiadający naszym potrzebom kulinarnym. Spośród standardowych funkcji, jakie powinna posiadać waga, warto zwrócić uwagę na możliwość tarowania. Dzięki niej urządzenie pokazuje tylko ciężar samych produktów, co pozwala na osiągnięcie precyzyjnego pomiaru. Istotne są też dodatkowe funkcje, takie jak: pomiar objętości płynów, ułatwiający np. odmierzenie mleka lub wody w litrach; wskaźnik przekroczenia obciążenia, informujący o wystąpieniu błędu; wskaźnik zużycia baterii, dzięki któremu można na bieżąco kontrolować poziom zasilania, co pozwala zapobiec uzyskaniu nieprecyzyjnych wyników. Przydatnym rozwiązaniem jest też możliwość automatycznego włączania i wyłączania wagi, która uruchamia się pod wpływem nacisku na jej powierzchnię, a przestaje działać po kilku minutach od zakończenia pracy.

Podstawowy element wyposażenia kuchni

Gdy znaczenia nabierają przemyślane aranżacje wnętrz, wagi kuchenne powinny stanowić integralny element wyposażenia tego miejsca. Z pomocą tego typu urządzenia, na nowo można odkryć radość z jedzenia precyzyjnie skomponowanych dań. Dodatkowo, dzięki swoim właściwościom, wagi pomagają odmierzać odpowiednie porcje jedzenia, co jest bardzo istotne dla osób stosujących rozmaite diety.

Leave a Reply