Płytki podłogowe inspirowane drewnem

Jak sprawić, aby nasze wnętrza były jednocześnie piękne, funkcjonalne i do tego przez lata pozostawały w dobrym stanie? Kwestia eksploatacji dotyczy szczególnie podłogi, która jest zazwyczaj sporą inwestycją i ma nam służyć przez długi czas.

To ona ma ogromny wpływ na wygląd i charakter wnętrza, a jednocześnie jest najbardziej narażona na zniszczenia. Czy możliwe jest osiągnięcie kompromisu pomiędzy praktycznymi a estetycznymi walorami podłogi, tak, aby w pełni odpowiadała ona naszym potrzebom? Rozwiązaniem łączącym w sobie oba aspekty są płytki ceramiczne do złudzenia przypominające naturalne drewno.

plytki podlogowe imitujace drewno 1

Kolekcja Koncept Wood marki Opoczno

Dla tych, którzy marzą o pięknej, drewnianej podłodze, nie chcąc przy tym rezygnować z wygody, powstała nowa kolekcja marki Opoczno – Koncept Wood. Na płytkach inspirowanych jesionem i dębem zostały wiernie odwzorowane słoje i faktura drewna. Dzięki temu, a także dzięki niepowtarzalnej grafice na każdej z płytek w danej tonacji kolorystycznej, wyglądają one dokładnie tak, jak drewniane deski. Naturalny efekt można dodatkowo podkreślić układając płytki z zastosowaniem bardzo cienkiej, prawie niewidocznej fugi. Jest to możliwe dzięki procesowi rektyfikacji, któremu zostały wcześniej poddane.

plytki podlogowe imitujace drewno 2

Kolekcja Koncept Wood marki Opoczno

W zgodzie z trendami

Projektanci linii Kocept Wood, poza osiągnięciem niezwykle naturalnego efektu, zadbali również o to, aby wpisywała się ona w aktualne, światowe, podłogowe trendy. Płytki gresowe podzielone zostały na 3 grupy kolorystyczne. Pierwsza z nich to grupa jasna, w skład której wchodzą płytki białe i kremowe. Druga – naturalna, w której znajdziemy kolor beżowy
i jasnobrązowy. Ostatnia – ciemna – to wenge, ochra i ciemny brąz.

Bardzo ostatnio modne, bielone drewno doskonale zastąpią płytki o skandynawskim charakterze Nordic Oak White. Ułożone wzdłuż obok siebie, świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Układane w jodełkę natomiast będą znakomitą bazą dla przestrzeni urządzanych w stylu klasycznym, rustykalnym czy vintage.

plytki podlogowe imitujace drewno 3

Kolekcja Koncept Wood marki Opoczno

W opozycji do płytek z grafiką bielonego drewna stoją, również modne w tym roku, bardzo ciemne, aż po odcień espresso – modele Nordic Oak Brown, czy Nordic Oak Wenge. O ile drewniana podłoga w ciemnej tonacji jest dość kłopotliwa z uwagi na konieczność konserwacji, a także uwydatnione wszelkie zarysowania, o tyle z płytkami imitującymi drewno nie mamy żadnego z tych problemów. Są one bowiem niezwykle trwałe, odporne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Innym podłogowym trendem na rok 2017 są szerokie deski podłogowe. Płytki z kolekcji Koncept Wood, z szerokością nieco ponad 22 cm, idealnie wpisują się w aktualną modę. W bieżącym roku królować będą także matowe wykończenia wszelkich elementów wyposażenia wnętrz. Od wielu lat obserwować można tendencję odejścia od lakierowanego parkietu i zwrot ku olejowanym deskom drewnianym, dającym bardziej matowy, naturalny efekt. Podobne wrażenie będą robiły podłogi z wykorzystaniem płytek Koncept Wood, które zastosować można praktycznie w każdej części domu czy mieszkania.

plytki podlogowe imitujace drewno 4

Kolekcja Koncept Wood marki Opoczno

Płytki z nowej kolekcji marki Opoczno to także odpowiedź na utrzymujący się trend proekologiczny. W ostatnich latach branża wyposażenia wnętrz stara się wsłuchiwać w rosnące obawy konsumentów, związane z niszczeniem środowiska i nadmierną eksploatacją zasobów naturalnych. Problem szczególnie widoczny jest w przemyśle podłogowym, wykorzystującym ogromne ilości naturalnego surowca. Coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie drewna z odzysku, a także jego drewnopodobnych zamienników.

Na każdą pogodę

Dzięki niezwykłej trwałości i odporności na wodę, mróz, a także gwałtowną zmianę temperatur, płytki Koncept Wood mogą być stosowane również na zewnątrz budynku. Ten sam ich rodzaj ułożony wewnątrz i na zewnątrz mieszkania sprawi, że powierzchnia salonu, kuchni czy sypialni będzie się płynnie łączyła z tarasem lub balkonem.

plytki podlogowe imitujace drewno 5

Kolekcja Koncept Wood marki Opoczno

Koncept Wood to piękne wrażenie naturalnego drewna na naszej podłodze, przy zachowaniu wszystkich praktycznych walorów płytek ceramicznych. Możemy więc cieszyć efektowną podłogą nawet we wszystkich pomieszczeniach domu czy mieszkania, nie martwiąc się przy tym o działający na nią niekorzystnie, upływający czas.

Leave a Reply