Praktyczne urządzenia do krojenia warzyw

Bez nich trudno wyobrazić sobie sałatki i surówki, czyli zdrowe dodatki do głównych posiłków, a nawet samodzielne dania, zwłaszcza dla osób, które dbają o linię lub przeprowadzają rozmaite kuracje oczyszczające. Poradniki kulinarne pełne są interesujących przepisów na potrawy z jarzyn, zarówno w wersji: na zimno jak i na gorąco. Wybór jest ogromny, wystarczy w wyszukiwarkach internetowych wpisać nazwę ulubionego warzywa i na pewno pojawi się cała lista smakowitych dań z jego udziałem.

Aby przyrządzić jarzynowe potrawy musimy znaleźć nie tylko najwyższej jakości produkty i ciekawe przepisy, ale także akcesoria, które ułatwią nam pracę. Obok rondelków, garnków i miseczek, na pewno będziemy potrzebować praktycznych urządzeń do krojenia.

Krajacz uniwersalny

Wśród niezbędnych w każdej kuchni akcesoriów na szczególną uwagę zasługuje krajacz. Ten funkcjonalny gadżet może kroić nie tylko warzywa czy owoce, ale także zioła i bakalie. Posiada wygodny mechanizm sznurkowy, który kilkoma  pociągnięciami  pozwala sprawnie i szybko posiekać wybrany produkt. Dzięki niemu w prosty sposób sami możemy regulować jak drobno mają  być posiekane produkty. Z pomocą krajacza zrobimy także pyszną salsę lub dip. Urządzenie posiada 3 obrotowe ostrza umieszczone na różnych wysokościach pojemnika oraz antypoślizgową podstawę.

Galicja Krajacz uniwersalny

Galicja dla Twojego Domu, Krajacz uniwersalny, cena brutto: 18,37 zł

Skrobak do warzyw

Skrobak do warzyw z ceramicznym ostrzem to doskonały pomocnik w każdej kuchni. Ostrze ceramiczne jest wyjątkowo ostre i nie tępi się podczas użytkowania. Posiada praktyczną część do wykrawania oczek. Skrobak przeznaczony jest zarówno dla osób praworęcznych jak i leworęcznych – wystarczy tylko przełożyć ostrze. Wraz z innymi akcesoriami wyposażonymi w elementy w atrakcyjnych radosnych kolorach na przykład: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym czy fioletowym doskonale ożywi wnętrze kuchni.

Galicja Skorobak ceramiczny

Galicja dla Twojego Domu, Ceramiczny skrobak do warzyw, cena brutto: 6,54 zł

Zestaw noży w bloku

Wielofunkcyjny zestaw noży zapewnia wygodne i sprawne przygotowanie potraw. Noże umieszczone zostały  w bloku z impregnowanego drewna. W zestawie znajdziemy 5 rodzajów noży, wśród których obok uniwersalnego jest również nóż do obierania warzyw oraz nożyce kuchenne.

Galicja Zestaw nozy w bloku

Galicja dla Twojego Domu, Zestaw noży w bloku, cena brutto: 66,34 zł

Warzywa powinny być jednym z głównych elementów naszego pożywienia. Jedzone w formie surowej, duszonej czy gotowanej, odpowiednio doprawione mogą świetnie urozmaicać codzienną dietę. Akcesoria, których używany do przygotowania sałatek, surówek bądź innych jarzynowych potraw umożliwiają nie tylko komfortową pracę, ale także mogą wraz z odpowiednio dobranymi naczyniami stanowić estetyczne uzupełnienie kuchennej aranżacji.

Leave a Reply