Lodówka dwudrzwiowa czarna – do jakiej kuchni będzie pasowała?

Nie da się ukryć, że kiedy wybieramy do domu lub mieszkania tak ważne sprzęty AGD, jak lodówka, kierujemy się przede wszystkim funkcjonalnością i takimi parametrami jak energooszczędność, pojemność czy dodatkowe opcje. Na drugim planie pozostaje aspekt wizualny, choć trzeba zaznaczyć, że coraz więcej osób zwraca dużą uwagę na to, czy poszczególne elementy wyposażenia zgrywają się z całym wnętrzem. Tym razem zastanowimy się, w jakiej kuchni najlepiej sprawdzi się lodówka dwudrzwiowa czarna. Jak sprawić, by uzupełniła aranżację bez jej zdominowania?

Lodówka czarna dwudrzwiowa – do jakiego stylu pasuje najlepiej?

W większości domów bądź mieszkań zastaniemy zazwyczaj srebrną lub białą lodówkę. Są to rzeczywiście propozycje najpopularniejsze i przez wiele osób uważane za uniwersalne. W końcu białe sprzęty AGD nie przytłaczają wnętrza i pozwalają na sporą dowolność w zakresie wykończenia ścian czy podłogi, z kolei srebro, zwłaszcza lustrzane – może optycznie powiększyć pomieszczenie i nadać mu nowoczesny sznyt.

Nie oznacza to jednak, że lodówka dwudrzwiowa czarna ogranicza nasze możliwości pod względem aranżacji. Jest to bez wątpienia dodatek bardzo charakterystyczny, który zwraca uwagę, choć z powodzeniem możemy tak urządzić kuchnię, aby lodówka czarna dwudrzwiowa stanowiła jedynie element tła. To my więc zdecydujemy, czy będzie to centralny punkt pomieszczenia, czy jedynie jego część.

Czarna lodówka z podwójnymi drzwiami sprawdzi się doskonale w kuchniach utrzymanych w stylu skandynawskim. Jak wiadomo, jest to styl dość minimalistyczny, który operuje standardowymi kolorami i wykończeniami. Czerń lodówki znakomicie uzupełni więc drewniane blaty i przełamie biel płytek.

Oprócz tego lodówka dwudrzwiowa czarna będzie stanowić świetne uzupełnienie stylu retro. Wówczas reszta urządzeń również może posiadać czarne fronty, które ożywimy np. szafkami pomalowanymi na zgaszoną żółć czy zieleń. Toster, szklanki, czajnik czy sztućce w stylu vintage będą zaś dodatkową wisienką na torcie.

Lodówka dwudrzwiowa – wymiary

Jeszcze zanim zdecydujemy się na lodówkę czarną dwudrzwiową, warto wcześniej sprawdzić jej dokładne wymiary. Takie modele lodówek są zazwyczaj szersze od swoich klasycznych odpowiedników, co wynika bezpośrednio z faktu, że komora zamrażalnika znajduje się obok chłodziarki, a nie na dole. Są one zatem takiej samej wysokości i nawet jeżeli wybierzemy model ze specjalnie odchudzonymi ściankami, będzie on bez wątpienia większy niż tradycyjna lodówka.

Lodówka z podwójnymi drzwiami bardzo często ma ok. 90 cm szerokości. Jeśli dodamy do tego fakt, że jej drzwiczki rozchylają się skrzydłowo (tak jak w bramie lub w szafie), łatwo dojdziemy do wniosku, że potrzebuje ona przestrzeni, by korzystanie z niej było w pełni komfortowe. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na fakt, że lodówka dwudrzwiowa czarna będzie nieco niższa niż standardowa chłodziarko-zamrażarka. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby umieścić ją w pełnej zabudowie lub też potraktować jej górną część jako dodatkowe miejsce na przechowywanie.

Leave a Reply