Lustro w łazience. Które wybrać?

Lustro to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Warto więc dokładnie przemyśleć jego zakup. W sprzedaży mamy szeroki asortyment produktów do łazienki. Dzięki temu każdy z nas wybierze coś dla siebie. Lustra różnią się od siebie kształtem, wielkością oraz wyglądem. Jakie więc lustro wybrać? Oto kilka wskazówek…

Depositphotos 346381772 s 2019

Jaki wybrać kształt lustra?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wybór lustra do łazienki do nie lada wyzwanie! Bez wątpienia jednak kształt lustra, który jest niezwykle popularny to koło w drewnianej ramie. Kształt ten jest na tyle uniwersalny, że wpasuje się zarówno w aranżację nowoczesnej łazienki, jak i tej bardziej tradycyjnej.

Montaż lustra

Istnieją dwa sposoby montażu lustra w łazience. Możemy je zawiesić bądź przykleić na płytki. Wybór należy do Ciebie! Jeśli jednak zdecydujesz się na wklejenie lustra w płytki, pamiętaj, aby pod lustrem zamontować specjalną matę grzewczą, która zapobiegnie parowaniu lustra podczas kąpieli.

Nie zapomnij także o właściwym dopasowaniu wysokości lustra do wzrostu konkretnej osoby. Lustro powinno być zawieszone w ten sposób, aby wzrok użytkownika padał na wysokości 3/4 od dolnej krawędzi.

Leave a Reply