Meble kuchenne: wspólny posiłek przy kuchennym stole

Według badań polskie rodziny coraz rzadziej jadają wspólne posiłki. To niestety może być także wina tego, że aranżując wnętrze mieszkania rezygnujemy z zakupu tradycyjnego stołu. Dlaczego?

Zmiana stylu życia ma wpływ na to, jak urządzamy wnętrza naszych mieszkań. Ostatnie badania pokazują jednak, że relacja jest również odwrotna: zmiana trendów w aranżacji wnętrz ma wpływ na nasz styl życia i relacje międzyludzkie. Życie w szybkim tempie oznacza często, że jemy byle co i byle jak.

– Nasze dzieci jedzą posiłki na kanapie przed telewizorem – alarmują dietetycy.

stol kuchenny 1

Dąb sonoma w połączeniu z szarością - Spółka Meblowa KAM oferuje w tej kolorystyce meble kuchenne Kamduo oraz funkcjonalny stół z taboretami.

W mieszkaniach często po prostu brakuje tradycyjnego stołu, przy którym można spożywać posiłek a miejsce typowej jadalni sprzed lat zastępują kąciki wypoczynkowe z obszernymi kanapami narożnymi – tłumaczy architekt Jerzy Mikołajczak.

Producenci mebli zauważają jednak, że te niepokojące socjologów i dietetyków symptomy zmieniają się pod wpływem trendu “slow food” i “slow life”. – Życie jest krótkie i trzeba z nim się delektować, pielęgnować wartości , którymi są relacje międzyludzkie, rodzina, zdrowie – tłumaczy zasady slow life  Anna Morawska, socjolog.

stol kuchenny 2

Nowością tego roku jest stół oferowany w komplecie z zestawem mebli Olivia. Pochwała naturze w postaci pięknych frontów w dekorze drewnianym świetnie wpisuje się w styl slow life.

Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM dodaje, że firma zauważa, iż klienci coraz bardziej dbają o to, by w ich kuchni znalazło się wygodne miejsce do spożywania wspólnych posiłków. – Wysoki blat z hokerami to ciekawy pomysł na kawalerkę dla studenta, ale w przypadku mieszkania dla rodziny czy osób starszych, polecamy stół dopasowany kolorystycznie do zabudowy kuchennej – mówi Alicja Gajewska. – W ubiegłym roku wprowadziliśmy go w ofercie tylko do zestawu Kamduo, ale obecnie zainteresowanie jest tak duże, że zdecydowaliśmy się na produkcję takich stołów również w komplecie do zestawów mebli Olivia.

stol kuchenny 3

Możliwość zabudowania szafek kuchennych pod sam sufit daje zestaw KAMDUO XL. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń na duży stół kuchenny - oferowany opcjonalnie w zestawie z meblami.

Stół w kuchni koncentruje życie rodzinne, jest okazją do wspólnego przyrządzania i spożywania posiłków, ale także zacieśniania relacji międzyludzkich.  Kuchnia przestała być wnętrzem, które odgradza się drzwiami od gości czy sąsiadów. Piękna zabudowa kuchenna jest ozdobą otwartych przestrzeni a jej funkcjonalnym uzupełnieniem jest stół, który może służyć także do pracy przy komputerze czy odrabiania lekcji.  Liczba funkcji, jakie spełnia stół jest tak duża, że warto znaleźć dla niego 1 m2 powierzchni mieszkania. Ten 1m2 to wygodniejsze życie, zdrowszy tryb życia, mniejszy stres i przyjemne chwile spędzone z przyjaciółmi i rodziną.

stol kuchenny 4

Nawet w nowoczesnych projektach mebli kuchennych (KAMplus) należy pamiętać o wygodnym miejscu do spożywania posiłków.

Leave a Reply