Modne akcesoria i dodatki do aranżacji stołu

Warto zatem zadbać o najbliższe otoczenie, aby zapewnić uśmiech na twarzach nawet w ponure, deszczowe dni. Stół daje ogromne możliwości aranżacyjne – w zależności od pory roku, znajdują się na nim zastawa, akcesoria i dekoracje w różnych kolorach i wzorach. Synowa i Teściowa – bohaterki spotów marki Agata, przygotowały aranżacje stołów z dwóch perspektyw – każda z nich dopasowana do indywidualnych potrzeb i gustu. Sprawdź, która stylizacja może sprawdzić się w Twoim wnętrzu!

Czego nie może zabraknąć na stole?

Przygotowując aranżację stołu, warto zdecydować się na motyw przewodni. Podstawę aranżacji mogą stanowić dopasowane do potrzeb domowników naczynia lub dodatki w wybranym stylu. Jeśli posiadasz elegancką zastawą stołową w białym kolorze, możesz dopasować do niej dodatki w niemal każdej stylistyce. Z kolei, jeśli chcesz wykorzystać tematyczne dekoracje, zacznij od wyboru samych naczyń do posiłków.

Stół to jedno z najważniejszych miejsc w moim domu

Każdego dnia spędzam z moimi bliskimi czas przy wspólnych posiłkach, rozmowach, dlatego moja aranżacja stołu jest dopasowana do naszych potrzeb. Wszyscy lubimy być blisko natury, a także cenimy ciepło ogniska domowego, dlatego postawiłam na naturalne dodatki, które stworzą przytulny klimat w naszym wnętrzu. Podstawą jest drewno, które gości na moim stole w wielu postaciach. Drewniane podkładki na sztućce pozwalają zachować porządek na stole, ponadto połączenie drewna ze złotymi sztućcami to moje ostatnie odkrycie! Uwielbiam także świece, dlatego w mojej aranżacji występują w dwóch postaciach – latarenek z ozdobnymi gałązkami oraz dużych, białych świec umieszczonych na drewnianych stemplach. Wybór naczyń nie jest również przypadkowy – jest to kamionkowy zestaw z urokliwymi zdobieniami utrzymany w barwach ziemi. Całość dopełniają lniany bieżnik, a także rośliny w dużych, ozdobnych wazonach, które przywołują wspomnienia ciepłych, letnich dni.

Stół w moim wnętrzu udekorowany jest zawsze tematycznie

Staram się, aby moje stylizacje były wyszukane, a dekoracje budziły zachwyt swoimi nietuzinkowymi wzorami i kolorami. W mojej aranżacji stołu postawiłam zatem na eleganckie i kobiece dodatki w odcieniach różu. Wybrałam klasyczne, porcelanowe talerze oraz szklany zestaw kieliszków, które zestawiłam z pudrowymi tekstyliami o jednolitej strukturze. Bogato zdobione, złote podkładki doskonale przełamują ten klasyczny zestaw stołowy, a sztućce w tym kolorze nadają szykowności i elegancji. Ozdobna patera ze świecami w różnych kolorach i rozmiarach, a także cięte kwiaty w wazonach sprawiają, że stylizacja nabiera niepowtarzalnego, kobiecego uroku. Czarująca, estetyczna i z klasą – taka jest właśnie moja aranżacja stołu!

Funkcjonalność i estetyka w przypadku aranżowania stołu powinny iść ze sobą w parze. Wybierając dodatki, kieruj się przede wszystkim ich wyglądem – zwróć uwagę, jak będą komponowały się z pozostałymi elementami. Wybieraj takie, które wykorzystasz w różnych stylizacjach. Postaw na uniwersalne naczynia – będą stanowić doskonałą bazę do tworzenia tematycznych aranżacji, a dodatki będziesz dopasowywać dowolnie. Bez względu na porę roku, twórz aranżacje, które wniosą do Twojego wnętrza powiew świeżości. Sprawdź sama, jaka aranżacja najlepiej do Ciebie pasuje!

Leave a Reply