Modne wnętrza 2023 – jakie będą na topie?

Wnętrzarskie trendy 2023 to przede wszystkim ukłon w kierunku ekologii – zrównoważonego rozwoju jak również natury. Nie brakuje także nawiązań do klasycznych rozwiązań, jednak wielu projektantów lansuje ich zastosowanie w bardzo niekonwencjonalny sposób, można powiedzieć – w bardzo ekscytujący. Do ich łask wkradły się także nieoczywiste połączenia kolorystyczne, jak również zastosowanie materiałów, które będą sprzyjały eklektycznemu podejściu do tematu aranżacji wnętrza. Sprawdźmy, co jeszcze piszczy w trawie w najmodniejszych aranżacjach 2023.

Wnętrzarskie trendy 2023 – postaw na styl eko

Trwa ekologiczna transformacja świata designu i niewiele wskazuje na to, aby najbliższe lata miały wskazywać na obniżenie popularności tejże tendencji. Producenci mebli z całego świata, najlepszej klasy projektanci oraz miłośnicy dobrego designu mocno stawiają na zrównoważony rozwój jak również świadomość ekologiczną w produkcji dodatków i wszelkiej maści akcesoriów składających się na aranżację wnętrz.

Jest to możliwe, kluczowe i szalenie modne. Głównym z celów tego trendu, obok rzecz jasna spektakularnych efektów, jakie daje wprowadzenie naturalnych materiałów do pomieszczeń – jest w głównie zmniejszenie zużycia nieodnawialnych zasobów. Nie bez znaczenia pozostaje także minimalizacja produkcji odpadów. W trendach osadzone są więc meble wykonane z materiałów wielokrotnego użytku, jak również z recyklingu. Na topie są także te, które mają niski wpływ na środowisko.

Modne wnętrza 2023 są pełne obłych kształtów

Szalone modne w roku 2023 są wszelkiej maści obłości we wnętrzach. Dobrze jest je łączyć z ostrymi kątami. Tutaj także możemy zaobserwować mocne nawiązanie do natury poprzez skierowanie na wnętrza pełne płynnych kształtów oraz form, które nacechowane są zbliżeniem do środowiska naturalnego. Można więc stawiać nie tylko na zaokrąglenia na stołach kawowych czy też stolikach, ale także w meblach dedykowanych relaksowi. Obłe kształty zawitały także do mebli kuchennych, czy też różnej maści dodatki oraz akcesoria, które można wprowadzić niemalże do każdego wnętrza.

Jakie kolory będą więc modne w 2023 roku?

Tutaj mamy do czynienia z niemałym zaskoczeniem. Po olbrzymim skupieniu się w roku 2022 na barwach ziemi przyszła pora na nieco bardziej kontrastujące tonacje i to jeszcze zestawione ze sobą. O ile chłodne nadal będą na topie, zwłaszcza w meblach wypoczynkowych, o tyle bardziej rozbudzą wyobraźnię duety w wersji niebieskiej i pomarańczowej w roli głównej.

Leave a Reply