Naczynia dekoracją wielkanocnego stołu

Wielkanoc to jednocześnie czas wielkiej radości, jak i świątecznego wyciszenia. Główny punkt, od którego rozpoczynamy świętowanie, to wielkanocne śniadanie. Ważne jest, aby zadbać wtedy o każdy szczegół, dlatego tak istotną rolę odgrywa zastawa stołowa oraz wszelkie dekoracje. Zgodnie z tegorocznymi trendami im na stole jaśniej, tym lepiej. Najlepszym wyborem będą klasyczne dekoracje. Takie znajdziemy w ofercie Zakładów Porcelany „Ćmielów”.

Każdy gospodarz i gospodyni spotkania doskonale wiedzą, że odpowiednio dobrana zastawa stołowa i dekoracje mają wpływ na atmosferę spotkania. Podstawowe elementy świątecznego nakrycia stołu to płaskie i głębokie talerze na dania główne, talerzyki deserowe do podania deseru, a w niektórych domach także przystawek oraz obowiązkowa waza. Tradycyjny żur czy barszcz biały powinien zostać odpowiednio wyeksponowany.

Ważne jest, aby cała zastawa stołowa była elegancka, a to oznacza, że powinna być wykonana z prawdziwej porcelany. Kolekcja Rococo Zakładów Porcelany „Ćmielów” świetnie się do tego nada ze względu na klasyczną biel i rzeźbione reliefy naczyń, które stanowią jakość i klasę same w sobie.

stol wielkanocny 1

Kolekcja Rococo Zakładów Porcelany „Ćmielów”

stol wielkanocny 2

Kolekcja Rococo Zakładów Porcelany „Ćmielów”

stol wielkanocny 3

Kolekcja Rococo Zakładów Porcelany „Ćmielów”

Zobacz, jak pielęgnować porcelanę?

Leave a Reply