Nowoczesne szklane stoły – zobacz koniecznie

Nowoczesne aranżacje wnętrz bardzo często wykorzystują czyste barwy i proste formy. Nic więc dziwnego, że bardzo często stosowanym w nich surowcem jest szkło. Stół wykonany ze szkła jest stylowym i bardzo dekoracyjnym elementem wystroju wnętrza. Spójrzmy na kilka interesujących propozycji – nie tylko z tradycyjnego, przezroczystego szkła, ale także z kolorowego.

Wystrój wnętrza z przewagą bieli dobrze jest przełamać jednym kolorowym elementem. Może to jak najbardziej być kolorowy mebel. Spójrzmy chociażby na ten oto stół w ciepłym, pomarańczowym kolorze. Kolorowy jest nie tylko prostokątny blat, ale także podstawa mebla. Bardzo dobrze wygląda zarówno solo, jak i w towarzystwie innych kolorowych mebli – na przykład fioletowych lub malinowych. Taka aranżacja wnętrza jest pełna pozytywnej energii, szczególnie gdy dobierzemy do niej świeże kwiaty.

szklany

(Szklany stół, fot. www.modernhomeuk.com)

Jeśli bardziej odpowiada nam okrągły kształt stołu, spójrzmy na tę propozycję. Ciemnobrązowy blat kształtem przywodzi na myśl płytę winylową. Może stanowić ciekawe uzupełnienie, jeśli planujemy dwukolorowy wystrój wnętrza w bieli brązie. Świetnie sprawdzą się proste w formie białe dodatki – na przykład wazonik. Równie  dobrze możemy dobrać elementy w stylu rustykalnym, na przykład ozdoby z wikliny.

szklany 2

(Szklany stół, fot. www.modernhomeuk.com)

Kiedy myślimy „nowoczesne aranżacje wnętrz” bardzo często oczom naszej wyobraźni ukazuje się połączenie czerni z bielą. Faktycznie, ten duet kolorystyczny sprawdza się bardzo dobrze w tej stylistyce, zwłaszcza w połączeniu ze szkłem i metalem. To właśnie prowadzi do naszej następnej propozycji, która jest prostokątny szklany stolik z czarnym blatem. Metalowe nóżki nadają meblowi futurystyczny charakter.

szklany 3

(Szklany stół, fot. www.modernhomeuk.com)

Spójrzmy teraz na inną propozycję utrzymaną w tej samej kolorystyce.  Kształt tego stolika jest nieco bardziej wyszukany, niż w przypadku poprzedniego, przez co aranżacja  wnętrza nabiera bardziej eleganckiego charakteru. Spójrzmy chociażby na nóżki mebla, układające się w kształt litery „V” – wygląda to bez wątpienia ciekawie. Jeszcze tylko ciekawa dekoracja stołu i nowoczesny wystrój salonu gotowy.

szklany 5

(Szklany stół, fot. www.modernhomeuk.com)

Na koniec zostawiamy najbardziej klasyczne rozwiązanie, jaki jest szklany stolik z przezroczystym blatem.   Taki meble wygląda nowocześnie, a zarazem elegancko i subtelnie. Jest też na tyle uniwersalny, że wpasuje się w niemal każdy wystrój wnętrza. Najlepiej jednak prezentuje się w towarzystwie jasnych barw. Przykładowo, świetnym tłem dla niego jest aranżacja wnętrza na biało oraz białe dodatki.

szklany 4

(Szklany stół, fot. www.modernhomeuk.com)

A oto inne ciekawe stoły do twojego salonu.

Leave a Reply