Polskie oświetlenie hal i biur. Jest ekstremalnie wydajne

System oświetleniowy do hal przemysłowych em-HALA SLIM to nowa oferta wrocławskiej firmy Micoled. Najważniejszy parametr, czyli osiągana skuteczność świetlna, przekracza w przypadku wielu modeli z tej serii 170 lm/W. Podobne osiągi zapewniają produkowane przez Micoled lampy em-BIURO PANEL. To bardzo dużo nawet jak na znaną z dużej energooszczędności technologię LED, w ramach której skuteczność świetlna na poziomie 120-125 lm/W pozwala już uznawać produkt za bardzo jakościowy.

Te cechy produktów Micoled zostały osiągnięte między innymi dzięki stosowaniu modułów Backlight oraz wysokosprawnych układów zasilających. Żywotność układu sięga 100 tysięcy godzin (ponad 11 lat bezawaryjnej pracy). Zarówno em-BIURO PANEL jak i em-HALA SLIM zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o ekonomicznej i długiej eksploatacji. Opracowano je także z dużą świadomością specyfiki, jakiej wymagają produkty przeznaczone do oświetlania miejsc pracy.

Niezmienność parametrów nawet po latach

Lampy em-BIURO zapewniają oświetlenie, które sprzyja utrzymaniu dobrego samopoczucia i wydajności pracowników. Decyduje o tym między innymi współczynnik oddawania barw Ra 80. Oznacza on, że produkty Micoled emitują światło zbliżone do słonecznego, które jest najkorzystniejsze dla ludzkiej psychiki. Jednocześnie, dzięki stosowaniu odpowiednich surowców, światło z lamp em-BIURO nawet po wieloletniej eksploatacji zachowuje pożądaną barwę. To bardzo wartościowa i nieoczywista cecha. Wiele lamp tego typu, zwykle takich, gdzie światło jest rozpraszane przez polistyren, żółknie już po dwóch latach. – Zdajemy sobie sprawę, że taka zmiana barwy mogłaby pogarszać komfort pracy. My używamy materiału PMMA, który ma dwadzieścia lat gwarancji na brak żółknięcia – mówi Robert Woźniak, prezes Micoled.

System em-BIURO PANEL cechuje się nie tylko dużą liczbą oferowanych seryjnie modeli. Micoled w standardowej ofercie proponuje lampy o barwie światła 4000 K (światło neutralne białe, stymulujące do pracy, nauki, czytania). Na zamówienie dostępne są również lampy o temperaturze barwowej 5000 K (światło chłodne białe). Opcjonalnie do em-BIURO PANEL można zamówić również systemy sterowania DALI, dzięki którym parametry lamp mogą być ustawiane zdalnie – na przykład za pomocą komputera osobistego. Lampy z tej serii cechuje także duża łatwość montażu zawieszkowego, natynkowego (na uchwytach magnesowych i dystansowych) lub w suficie podwieszanym. Daje to duże możliwości aranżacyjne i szerokie zastosowanie, bez względu na typ budynku. Mimo swojej nazwy Em-BIURO PANEL sprawdzi się z powodzeniem także w szkole, placówce handlowej lub w szpitalu.

Em-HALA SLIM – nie tylko do fabryki

System em-HALA SLIM to część serii produktów Micoled dla przemysłu. W przypadku tej linii liczy się nie tylko ekonomia i jakość świecenia. Ważne jest też zdolność do długotrwałej pracy w trudnych warunkach.

– Nasze obudowy są wykonywane z jednego bloku aluminium ekstrudowanego. Cechuje się ono wyższą przewodnością cieplną w stosunku do często spotykanych odlewów. Nie ma mowy, żeby taki blok aluminium pod wpływem temperatury, czy ciągłych wstrząsów się rozerwał. Ponadto jest to aluminium anodowane. To zwiększa odporność obudowy na korozję – dodaje Robert Woźniak.

To właśnie lampy serii em-HALA SLIM osiągają we wszystkich modelach sprawność świetlną na poziomie 170-180 lm/W, która jest osiągalna również w wypadku niektórych produktów em-BIURO PANEL. Uzyskiwane przez em-HALA SLIM parametry, w tym wysoki współczynnik oddawania barw Ra 80 sprawia jednak, że to rozwiązanie sprawdzi się również tam, gdzie niemal cały czas licznie przebywają ludzie, a więc w wielkopowierzchniowych sklepach.

Firma Micoled we wszystkich swoich produktach stawia na oświetlenie za pomocą diod LED. Ta przyjazna dla środowiska i ekonomiczna technologia sama w sobie pozwala na zredukowanie rachunków za energię elektryczną na poziomie 70-80 procent. Przy tak wysokiej sprawności świetlnej warto jednak pamiętać o pojawieniu się jeszcze jednego czynnika – przy obiektach wielkopowierzchniowych tak dobre parametry mogą pozwolić również na zredukowanie liczby punktów oświetleniowych. To przynosi dalsze oszczędności przy zakupie, montażu i eksploatacji.

Leave a Reply