Poznaj 5 powodów, dla których pokochasz inteligentne plafony LED

Dotychczas plafony stosowane były głównie w pomieszczeniach gospodarczych, w przedpokojach, rzadziej w łazienkach, skąd wyparły je dopasowane do aranżacji żyrandole i kinkiety. Dziś zaobserwować można wielki powrót plafonów, ale w nowoczesnym i inteligentnym wydaniu. Plafony LED z pilotem to designerski must have w modnych mieszkaniach i domach.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto wykorzystać inteligentne plafony LED marki imoLight w aranżacji wnętrz.

plafony led z pilotem 1

Nowoczesny plafon LED z pilotem, fot. imoLight

1. Regulacja oświetlenia – bądź oszczędny

Oświetlenie ledowe zużywa najmniej energii elektrycznej z dostępnych na rynku źródeł światła. Plafony z diodami LED warto więc stosować nie w pomieszczeniach, które użytkujemy sporadycznie, ale właśnie w reprezentacyjnych wnętrzach, jak salony czy pokoje dzienne, wymagające długiego i intensywnego oświetlenia.

Regulacja natężenia światła, np. ściemnienie przy oglądaniu telewizji, to także sposób na obniżenie rachunków za prąd. Inteligentny plafon LED imoLight posiada kilka poziomów intensywności światła, które dobieramy w zależności od potrzeb: od najmocniejszego, optymalnego do codziennych prac domowych czy czytania, poprzez delikatne oświetlenie idealne właśnie do oglądania telewizji, pracy przy komputerze lub… romantycznej kolacji, po mocne przyciemnienie i całkowite wyłączenie oświetlenia.

plafony led z pilotem 2

10 poziomów intensywności światła regulowanych w zależności od potrzeb – od 100 do 10%, fot. imoLight

Bardzo istotnym ze względów oszczędnościowych oraz naszego komfortu jest fakt, że energooszczędność plafonów imoLight idzie w parze z długą żywotnością urządzeń. Diody LED, zastosowane w plafonach, mogą świecić nawet do 40 tysięcy godzin, co gwarantuje nam wieloletnie korzystanie z lampy.

2. Sterowanie pilotem – włącz światło nie wstając z kanapy

Każdy plafon LED imoLight zintegrowany jest z nowoczesnym pilotem, którym możemy sterować zarówno natężeniem światła, jak i jego barwą, włączać i wyłączać oświetlenie. Pilot znacząco ułatwia obsługę wielofunkcyjnych plafonów oraz wpływa na nasz komfort ich użytkowania. Nie wstając z kanapy możemy przyciemnić światło, gdy rozpocznie się nasz ulubiony serial, a potem całkowicie je wyłączyć ucinając sobie krótką drzemkę.

plafony led z pilotem 3

fot. imoLight

Pilot jest również komfortowym rozwiązaniem, gdy aranżacja wnętrza wymusza na nas montaż standardowych przełączników w trudno dostępnych miejscach. Niemniej, ścienne przełączniki także umożliwiają sterowanie plafonami w trzech popularnych trybach.

3. 10 poziomów odcieni światła – dbaj o swój wzrok

Wspomniana wyżej barwa światła, którą regulować możemy pilotem, ma wielkie znaczenie w przypadku oświetlenia wnętrz mieszkalnych. Nowoczesne plafony LED imoLight mają aż 10 poziomów temperatury barwowej. Zimna biel idealnie oświetli wnętrze przy domowych porządkach, naturalna – z powodzeniem zastąpi światło słoneczne, którego niedobór odczuwamy jesienią i zimą, a ciepła biel, niczym romantyczne świece, pomoże zbudować nastrojową atmosferę.

plafony led z pilotem 4

10 poziomów odcieni światła regulowanych w zależności od potrzeb – od barwy zimnej do ciepłej, fot. imoLight

Długotrwałe korzystanie ze smartfonów, tabletów czy monitorów LCD, w czym w domu prym wiodą najmłodsi domownicy, powodować może nie tylko przemęczenie wzroku, ale także utrudniać zasypianie, wprowadzać w stan podenerwowania, zaburzać rytm dobowy. Co więcej, przyczynia się także do trwałego uszkodzenia siatkówki czy innych chorób oczu. Wszystko przez emitowanie światła niebieskiego przez nowoczesne monitory i wyświetlacze. Warto więc wiedzieć, że nowoczesne plafony LED z pilotem chronią nasz wzrok przed wysoką luminancją (jaskrawością) i nadmierną ekspozycją właśnie na światło niebieskie, a szeroka skala dostępnych barw pozwala na dobranie idealnego odcienia do potrzeb danej chwili.

plafony led z pilotem 5

Nowoczesny plafon LED z pilotem, fot. imoLight

4. Ledowe oświetlenie kuchni i toaletki – zrób perfekcyjny makijaż

Plafony LED marki imoLight to doskonałe rozwiązanie na oświetlenie toaletki w sypialni czy pokoju kąpielowym i kuchni. Zbliżona do naturalnego światła temperatura barwowa, którą możemy w prosty sposób ustawić pilotem, ułatwi nam wykonanie perfekcyjnego makijażu, a w kuchni nie przekłamie barw produktów.

plafony led z pilotem 6

Nowoczesny plafon LED z pilotem, fot. imoLight

5. Ogólne oświetlenie ledowe wnętrz – stwórz dekoracyjne aranżacje światłem

Wszystkie wspomniane wyżej zalety inteligentnych plafonów imoLight powodują, że są one coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych salonach, sypialniach oraz pokojach dziecięcych. Sterowanie pilotem, regulacja natężenia i barwy światła, energooszczędność i długa żywotność – to wszystko wpływa na komfort życia w naszych mieszkaniach i domach.

Trzeba pamiętać, że plafony LED z pilotem są także bardzo dekoracyjne. Stanowią więc one doskonałe uzupełnienie aranżacji wnętrz. Sprawdzą się w stylistyce nowoczesnej, minimalistycznej, skandynawskiej, a także w modnych wnętrzach w stylu glamour. Do aranżacji tych ostatnich szczególnie polecane są plafony imoLight z kloszem, który podczas świecenia mieni się delikatnymi kryształkami.

plafony led z pilotem 7

Nowoczesny plafon LED z pilotem, fot. imoLight

Decydując się na nowoczesny plafon LED z pilotem w pokojach dziecięcych warto pamiętać, że lampy ledowe mniej się nagrzewają od tradycyjnych źródeł światła, są więc znacznie bardziej bezpieczne dla dzieci. Ciekawą opcją, którą docenią rodzice maluchów mających problem z zasypianiem w ciemnościach, jest innowacyjny tryb „sen”, który przygasza światło, a po 30 minutach wyłącza je całkowicie.

Inteligentne plafony LED z pilotem marki imoLight to nowość na polskim rynku, mimo to mają już grono zwolenników, zarówno wśród mieszkańców domów, jak i właścicieli firm, gabinetów i innych punktów usługowych. Oferowane są w kilku opcjach, umożliwiających dostosowanie lampy do dowolnej aranżacji mieszkania czy biura, a każda z nich ułatwia stworzenie optymalnych warunków świetlnych do pracy, zabawy i wypoczynku.

Plafony LED z pilotem marki imoLight dostępne są sklepie Oświetlenie DOM.pl. Producent udziela na nie 24 miesięcznej gwarancji.

imolight logo

Leave a Reply