Pralka na miarę twoich potrzeb. Co musisz wiedzieć, aby dobrze wybrać?

Gdy stajemy przed wyborem nowej pralki, warto zastanowić się, w jaki sposób będziemy z niej korzystać. Gdy odpowiemy sobie na pytania jak często robimy pranie, jakie tkaniny przeważają w naszej szafie i na jakich rozwiązaniach najbardziej nam zależy, będziemy mogli lepiej dopasować model do naszych potrzeb. Oto rozwiązania i innowacje, na które trzeba zwrócić uwagę, aby pranie było łatwe i wygodne.

Jeśli nie lubisz czekać

Sobotnie popołudnie to często dobry moment na porządki. Odświeżamy i pierzemy wtedy wszystkie ulubione ubrania, by w tygodniu nie martwić się o dodatkowe obowiązki, gdy jesteśmy pochłonięci pracą i życiem rodzinnym. Komu z nas nie przydarzyła się jednak sytuacja, gdy po chwili od uruchomienia pralki, na krześle w sypialni znaleźliśmy ulubioną bluzkę? Jeżeli regularnie znajdujemy rozrzucone po całym domu skarpetki, spodnie i t-shirty zwinięte w kącie szafy, nic straconego. Zamiast czekać na zakończenie cyklu prania, dzięki rozwiązaniu Samsung AddWash™, możemy dodać ubrania w jego trakcie korzystając z dodatkowych drzwi*. W ten sam sposób można również dodawać delikatne ubrania i tkaniny, które chcemy tylko wypłukać lub odwirować np. po praniu ręcznym. Dodatkowe drzwi w pralkach to przełomowe rozwiązanie, które zmienia nasze codzienne nawyki. Dzięki AddWash™ nie musimy martwić się o zapomniane elementy garderoby – nawet te większe, takie jak bluzy czy jeansy. To także oszczędność wody i energii, bo dzięki możliwości dodania ubrań do trwającego cyklu, nie musimy nastawiać kolejnego prania.

Jeśli cenisz czas i skuteczność

Na obowiązki domowe zazwyczaj przeznaczamy dużo czasu, dlatego każdy sposób na ich ułatwienie jest na wagę złota. Mimo, że pranie wydaje się być najmniej czasochłonnym zadaniem, to jednak musimy liczyć się z tym, że niektóre programy np. te do bawełny, trwają często nawet do 3 godzin. Samsung znalazł rozwiązanie, które pozwala na skrócenie czasu prania nawet o 50%** przy zachowaniu takiej samej skuteczności. To innowacyjna technologia QuickDrive™, która wpływa nie tylko na skrócony cykl prania, ale także na czas płukania i wirowania. Oznacza to, że mając do uprania ubrania całej rodziny, na przykład po całym tygodniu spędzonym w szkole i pracy, możemy zamiast jednego prania wykonać w tym samym czasie dwa pełne cykle i cieszyć się idealnie czystymi oraz pachnącymi ubraniami.

Jeśli chcesz chronić ulubione ubrania

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze ubrania na dłużej zachowały swój pierwotny kształt i kolor, nie powinniśmy stosować wysokich temperatur. Zbyt mocne podgrzewanie wody wiąże się także z dużym poborem energii, co przekłada się na wyższe rachunki. Jeżeli w naszej szafie znajduje się sporo jedwabnych, koronkowych lub dzianinowych ubrań, tym bardziej powinniśmy uważać na temperaturę i dobór odpowiednich detergentów. Gdy chcemy zadbać o naszą garderobę, doskonałym rozwiązaniem będzie unikalna technologia EcoBubble™ w pralkach Samsung, która gwarantuje ochronę struktury tkanin i jest bezpieczna dla wymagających materiałów.   Jej działanie polega na połączeniu detergentu, powietrza i wody w specjalnym generatorze jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania. Wszystkie te składniki razem tworzą aktywną pianę, która jeszcze głębiej wnika w tkaninę pozostawiając ją nieskazitelnie czystą i pomagając pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń. Technologia EcoBubble™ pozwala przedłużyć życie ubrań, które nawet po wielu praniach zachowują swój pierwotny kształt i perfekcyjny kolor. Ponieważ pranie odbywa się w niskich temperaturach, EcoBubble™ to także gwarancja oszczędności energii.

Leave a Reply