Profesjonalna torba narzędziowa dla elektryków

Dobrze skomponowany zestaw narzędzi ręcznych to niezbędnik każdego elektryka, który chce wykonywać swoje obowiązki w sposób profesjonalny. Dlatego specjaliści coraz częściej doceniają zalety uniwersalnych zestawów narzędziowych, stworzonych przez specjalistów dla specjalistów, do prac na częściach przewodzących prąd do 1000 V AC. W tym segmencie, na szczególną uwagę zasługuje ciekawa propozycja firmy Wiha – dwunastoczęściowy zestaw narzędziowy VDE.

torba narzedziowa

Zestaw VDE firmy Wiha

Zestaw VDE to dwanaście sprawdzonych produktów skompletowanych w jednym miejscu – praktycznej i lekkiej torbie narzędziowej z rączką. Kieszonkowy format (33 x 27 x 6 cm) zapewnia dużą mobilność, jakże istotną w pracy przy trudno dostępnych miejscach. Pomimo niewielkich wymiarów, przy kompletowaniu tego zestawu zadbano o najwyższe standardy jakości co oznacza, że wszystkie znajdujące tu narzędzia spełniają rygorystyczne wymagania normy IEC 609000: 2012. Dla fachowców to gwarancja wielowymiarowego bezpieczeństwa.

Komfort dostępu i wkręcania

Dostęp do głęboko osadzonych elementów śrubowych i sprężynowych stanowi czasem dla specjalistów nie lada wyzwanie. Stąd też w cenie są narzędzia o mniejszych gabarytach. W zestawie Wiha widoczna jest obecność aż pięciu wkrętaków płaskich SoftFinish i Pozidriv, wykonanych w technologii electric SlimFix. Zmniejszenie średnicy trzonu w tych wkrętakach o 33% wpłynęło na wzrost efektywności i ergonomię narzędzi, przy zachowaniu ich wytrzymałości. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu hartowanej stali chromowo-wanadowo-molibdenowej o wysokich parametrach użytkowych, która zachowuje trwałość nawet w przypadku bardzo intensywnej, profesjonalnej eksploatacji.

Łatwe przycinanie, zaginanie

Wykonywanie wielu złożonych i często skomplikowanych pod względem manualnym czynności wymaga dużej sprawności oraz odpowiedniego wyposażenia. W przycinaniu, zaginaniu, zgniataniu czy przytrzymywaniu różnych elementów kluczowy staje się dobór odpowiednich szczypiec, stanowiących nieocenioną pomoc w codziennych obowiązkach specjalisty. Kompletując ten zestaw Wiha kolejny raz zadbała o kompleksowość i uniwersalność wprowadzanych rozwiązań. W myśl zasady ,,ile czynności, tyle rozwiązań”, w zestawie znajdziemy różnorodne rodzaje szczypiec z serii Professional electric:

  • szczypce półokrągłe z krawędzią tnącą, stosowane do cięcia kabli płaskich i okrągłych,
  • szczypce do cięcia bocznego wzmocnione, przeznaczone do cięcia zarówno miękkiego, jak i bardzo twardego drutu,
  • szczypce do cięcia kabli, niezbędne do cięcia przewodów miedzianych i aluminiowych z zachowaniem idealnego okręgu średnicy (z wyłączeniem bardzo twardych izolacji).

Komplet uzupełniają szczypce do zdejmowania izolacji w obudowie z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Dzięki ich zastosowaniu, zdejmowanie izolacji ze wszystkich popularnych elastycznych i litych przewodów od 0,2 do 6,0 mm² (24 – 10 AWG) staje się znacznie prostsze i szybsze. Specjaliści Wihy nie zapomnieli także o umieszczeniu w zestawie specjalnego noża do usuwania izolacji zewnętrznej z kabli. Płynnie regulowana głębokość cięcia przy pomocy śruby nastawnej i samoobrotowego noża wewnętrznego wyklucza uszkodzenie przewodów wewnętrznych i zapewnia niezbędny komfort pracy.

Co do milimetra, co do wolta

Profesjonalny, dobrze dobrany zestaw narzędziowy to w pracy elektryka symbol dbałości o najwyższe standardy. To również optymalny wybór dla wszystkich specjalistów, którzy oprócz bezpieczeństwa, cenią w swojej pracy wygodę i porządek. Z tego względu warto wyposażyć się w nowoczesne rozwiązania, które posłużą nam na długie lata.

Nazwa produktu: zestaw VDE, 12 cz.
Cena brutto: 888,68 zł
Producent: Wiha
Strona internetowa: www.wiha.com/pl

Leave a Reply