Drzwi przesuwne w mieszkaniach małych i dużych

W małych mieszkaniach oszczędzają cenną powierzchnie. W dużych są ważnym składnikiem eleganckiej aranżacji. Drzwi przesuwne nadają zupełnie nowy wymiar przestrzeni domu.

Drzwi przesuwne poruszają się po torze wzdłuż ściany lub chowają w kasecie zamontowanej w murze. Montowane są tam, gdzie tradycyjne drzwi wewnętrzne zajmują zbyt wiele miejsca lub są utrudnieniem w aranżacji wnętrza.

W niewielkich mieszkaniach warto zastosować maksymalnie wysokie skrzydła. Ten zabieg optycznie powiększa przestrzeń. Największą popularnością cieszą się modele podwieszane, które nie potrzebują montowanego w podłodze toru, więc zachowuje ona jednolitą płaszczyznę. Z kolei górny układ jezdny może zostać zamaskowany płytą kartonowo-gipsową. W tym wypadku Raumplus poleca modele S1500Air i S3000Air.

drzwi przesuwne 1

Drzwi przesuwne S1500Air

drzwi przesuwne 2

Drzwi przesuwne S1500Air

drzwi przesuwne 3

Drzwi przesuwne S3000Air

drzwi przesuwne 4

Drzwi przesuwne S3000Air

drzwi przesuwne 5

Drzwi przesuwne S3000Air

W przestrzeni dużego mieszkania drzwi przesuwne mają jeszcze inne zalety niż funkcjonalność. Dzięki nim aranżacja wnętrza może stać się prawdziwie spektakularna.  Warto pamiętać, że drzwi przesuwne są zazwyczaj szersze od klasycznie otwieranych. Pojedyncze skrzydło drzwi Raumplus może mieć do 180 cm szerokości. Innym wariantem są podwójne synchronicznie otwierane skrzydła, które zainstalować można np. między salonem i jadalnią lub gabinetem. Popularnym rozwiązaniem w przestronnych, nowoczesnych apartamentach są systemy szklanych drzwi i ścianek. Raumplus w tym celu poleca modele S1500, S1600 lub S300. Dyskretnie przedzielą przestrzeń nie izolując jednocześnie od siebie pomieszczeń, które wzajemnie się przenikają. Najnowszym tego typu modelem wprowadzonym przez Raumplus jest S1200Air. Maksymalny wymiar skrzydła wynosi 160 x 300 cm, a jego aluminiowa rama ma zaledwie 12 mm grubości i wykończona jest elegancką czarną lub brązową anodą, bądź lakierami w palecie RAL.

drzwi przesuwne S1200Air

Drzwi przesuwne S1200Air

drzwi przesuwneS1600

Drzwi przesuwne S1600

drzwi przesuwne S3000

Drzwi przesuwne S3000

Tam gdzie zależy nam na dyskrecji, Raumplus poleca drzwi przesuwne Wooden Door. Model ten lepiej niż drzwi szklane tłumi dźwięki, zatem sprawdzi się w sypialni, łazience  i między pokojami. Drzwi mogą poruszać się wzdłuż ściany lub chować do kieszeni.

drzwi przesuwne WoodenDoor1

Drzwi przesuwne Wooden Door

drzwi przesuwne WoodenDoor2

Drzwi przesuwne Wooden Door

drzwi przesuwne WoodenDoor3

Drzwi przesuwne Wooden Door

Ich łatwe  dopasowanie do aranżacji wnętrza umożliwia wybór fornirów i lakierów, a maksymalny wymiar wynosi 120 x 275 cm.

Niezależnie od wybranego przez nas rodzaju drzwi przesuwnych i sposobu ich montażu, po ich otwarciu zyskujemy jedno przestronne pomieszczenie.

Systemy drzwi przesuwnych obejrzeć i kupić można w showroomie Raumplus w Warszawie przy ul. Burakowskiej 5/7

Leave a Reply