Ręcznie tkane dywany ozdobą salonu

W obliczu nowych kolekcji dywanowych marki Epic Carpets należy przeformułować myślenie o drugoplanowej roli dywanów we wnętrzu. Wzory z linii Aurora, New Life i Yeti mają wszelkie argumenty, żeby stać się główną ozdobą salonu czy sypialni.

Obserwując światowe trendy w aranżacji wnętrz nie da się nie zauważyć, że dywan ponownie stał się jedną z najbardziej eleganckich form dekoracji podłogi. Oryginalny dywan przełamuje monotonię płaszczyzny wykończonej kamieniem naturalnym czy drewnem, może pomóc w wyodrębnieniu stref w przestronnym pomieszczeniu, ociepla wizualnie wnętrze, a na dodatek jest miły w dotyku! W Polsce hasło „dywan” nadal u wielu budzi skojarzenia z tureckimi dywanami rodem z domu dziadków lub nudnymi dywanami w estetyce lat 80-tych i 90-tych. Tymczasem również w dziedzinie dywanów nastąpiła prawdziwa rewolucja wzornicza i jakościowa. Stały się one przedmiotem zainteresowania najlepszych projektantów, którzy sięgają po coraz bardziej szlachetne włókna i materiały.  Piękny dywan może stanowić o prestiżu wnętrza na równi z modnymi meblami czy oświetleniem. Dobrą ilustracją zmian, które nastąpiły, są nowe kolekcje dywanów marki Epic Carpets  ( www.epiccarpets.pl ) – Aurora, New Life i Yeti. Wszystkie one tkane są  ręcznie w Indiach oraz Turcji przez doświadczonych mistrzów tego rzemiosła, a tworzywem  w ich rękach są wysokiej klasy włókna naturalne, jedwabie oraz wiskozy. Na przykładzie kolekcji Aurora, New Life i Yeti widać również, że dywan niejedno ma imię i granicą dla jego wzornictwa może być tylko kreatywność projektanta. Dystrybutorem wskazanych kolekcji w  Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Aurora – kolekcja szlachetnych dywanów z jedwabiu bananowego. Delikatne przejścia tonalne powodują niezwykłą grę świateł i wrażenia wizualne. Dywany dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych –od szarości i błękitów przez beże, aż po akcenty fuksji. W ofercie Epic Carpets wzory z tej kolekcji zamówić można w rozmiarze 170 x 230 cm, 200 x 300 cm i 240 x 340 cm. Spód dywanów wykonany jest z bawełny.

Dywan Aurora aranzacja

Dywan Aurora od Epic Carpets

Dywan Aurora aranzacja2

Dywan Aurora od Epic Carpets

Dywan Aurora 1

Dywan Aurora od Epic Carpets

New Life – kolekcję można określić mianem antycznych patchworków. Projektanci marki wpadli na pomysł pozyskiwania starych, zabytkowych dywanów, poddawania ich konserwacji, a następnie szycia z ich kawałków zupełnie nowych wzorów. Ten artystyczny recykling zaowocował nieszablonowymi motywami, które przykuwają uwagę domowników i gości. Dywany z kolekcji New Life dostępne są w bogatej ofercie kolorystycznej i różnych rozmiarach ( 170 x 230 cm i 200 x 300 cm ).

Dywan New Life aranzacja

Dywan New Life od Epic Carpets

Dywan New Life aranzacja2

Dywan New Life od Epic Carpets

Dywan New Life aranzacja3

Dywan New Life od Epic Carpets

Dywan New Life 1

Dywany New Life od Epic Carpets

Yeti – to kolekcja, która szczególnie dobrze sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach. Dywany wykonane zostały z wełny filcowej, a charakterystycznemu splotowi zawdzięczają oryginalną strukturę. Kawałki wełny w różnych odcieniach tworzą na podłodze wielkoformatową mozaikę. Podobnie jak dywany z kolekcji Aurora i New Life wykonane zostały na spodzie bawełnianym, a w standardowej ofercie dostępne są dwa rozmiary – 170 x 230 cm i 200 x 300 cm.

Dywan Yeti aranzacja

Dywan Yeti od Epic Carpets

Dywan Yeti aranzacja 2

Dywan Yeti od Epic Carpets

Dywan Yeti 1

Dywany Yeti od Epic Carpets

Poza podstawową ofertą klient ma możliwość zamówienia dywanu o określonej, dostosowanej do jego potrzeb wielkości. Marka Epic Carpets może również obszyć dywan zgodnie z preferencjami zamawiającego.

Leave a Reply