Postaw na kolor

W tym sezonie w urządzaniu wnętrz stawiamy na kolor! Modne są zarówno meble o wyrazistych i intensywnych barwach jak i te stonowane, delikatne nie rzucające się w oczy. Eksperci Le Pukka concept store podpowiadają jak można wprowadzić kolor do swoich czterech kątów.

221

Źródło: Lepukka

Połączmy kolory!

W zależności od możliwości naszego wnętrza w segmencie mebli mamy do dyspozycji różnorodne rozwiązania. Zacznijmy od tych największych. Kolorowe regały czy półki na książki ożywią na pewno nasz salon.

15

Źródło: Lepukka

Co ciekawe możemy i powinniśmy łączyć kolory i nie bójmy się tego.

112

Źródło: Lepukka

Zaplanujmy w dużym pokoju np. dwu-kolorową konstrukcję na książki, płyty czy bibeloty – podejdźmy do tematu kreatywnie! – Na pewno łatwiej będzie wprowadzić kolory do mieszkania osobom, które mają je urządzone w monochromatycznych kolorach.

35

Źródło: Lepukka

Do czerni i bieli pasują w zasadzie wszystkie barwy i łatwiej jest takie wnętrze ożywić – mówi Katarzyna Barwińska – właścicielka Le Pukka concept store.

131

Źródło: Lepukka

Jeśli nasze mieszkanie nie pozwala na duże zmiany zastanówmy się nad dodatkami do pokoju pracy, sypialni czy jadalni.Idealnym rozwiązaniem będą tutaj przede wszystkim małe przenośne regały, czy półki na książki, pomocniki do biurka czy małe stoliczki kawowe.

312

Źródło: Lepukka

46

Źródło: Lepukka

Żywe, ciepłe barwy jak czerwień, żółć czy pomarańcz pobudzają nas, wpływają na dobry nastrój i pozytywni oddziaływają na naszą psychikę. Warto mieć w domu chociaż kilka mebli czy dodatków w takich kolorach – doradza Katarzyna Barwińska.

231

Źródło: Lepukka

Powierzchnie lustrzane – gra kolorów

Powierzchnie mebli wykonane z luster to również wiodący trend ostatnich miesięcy w urządzaniu wnętrz. Wykorzystując szklane, odbijające powierzchnie nasze wnętrze może bardzo wiele zyskać.

241

Źródło: Lepukka

Wybierając stolik kawowy o geometrycznych kształtach do pokoju dziennego, wykonany cały z luster weźmy pod uwagę, że będzie obijał nam kolory, które pojawią się wokół niego. Możemy nad nim powiesić kolorową lampę a efekt kolorystyczny będziemy mieli podwójny – informuje właścicielka concept store’u Le Pukka.

Lustrzane stoliki obiją również kolor kanapy, czy przedmioty na nim stojącej w zależności od miejsca, w którym usiądziemy wrażenia będą odmienne – dodaje Katarzyna.

331

Źródło: Lepukka

Kolory do wnętrza można wprowadzić również za pośrednictwem kolorowych lamp, krzeseł i foteli.

431

Źródło: Lepukka

441

Źródło: Lepukka

451

Źródło: Lepukka

461

Źródło: Lepukka

Jeśli na zmiany w naszym mieszkaniu nie będziemy mieli dużego budżetu możemy zawsze zagrać różnorodnymi małymi dodatkami, jak poduszki na krzesła czy kolorowe rolety, donice na kwiaty lub dodatki kuchenne i zastawa.

421

Źródło: Lepukka

Dzięki takiemu wykończeniu zdecydowanie przyjemniej minie nam zima 🙂

 

Leave a Reply