Nowe jesionowe meble – piękno klasycznej prostoty

W najnowszych projektach Paged Meble wyraźnie widać odwołania do klasycznej prostoty z jednoczesnymi inspiracjami minimalizmem. Taka też jest propozycja mebli do jadalni i salonu o nazwie Ontario. Proste bryły mebli Ontario z delikatnymi zaobleniami nadadzą elegancji każdemu wnętrzu. Kolekcja projektu Andrzeja Lęckosia trafi do sprzedaży jeszcze w listopadzie.

Jesion jest ceniony w meblarstwie, stolarstwie i lutnictwie, ponieważ charakteryzuje się elastycznością, wytrzymałością oraz ma atrakcyjne, wyraźne usłojenie. Im ciemniejszy gatunek, tym oferuje wyższą twardość i staje się bardziej wytrzymały. Co więcej, naturalne drewno jest ciepłe w odbiorze, a wyczuwalna pod palcami faktura słojów jesionu jest miła w dotyku. To wszystko sprawia, że meble wykonane z tego materiału mają wielu zwolenników. W jesionie kryje się też odrobina magii – w legendach pomagał zobaczyć przynoszącego szczęście jednorożca.

meble1

Kolekcja Ontario - Paged Meble

Kolekcja Ontario wykonana jest z naturalnej okleiny z drewna jesionu, o wybarwieniu Vancouver. Minimalistyczna forma mebli z dużymi płaszczyznami doskonale eksponuje urok naturalnego usłojenia drewna. Dekoracyjne wgłębienia z okleiny dębowej w kolorze grey dodaje uroku i przełamuje płaszczyznę pojemnych mebli. Co więcej, wnętrza w kolorze czarnym, połączone z subtelnym oświetleniem, dodają elegancji i pomagają wyeksponować ustawione w nich przedmioty.

meble3

Kolekcja Ontario - Paged Meble

Nazwa naszej najnowszej kolekcji wywodzi się z nowoczesnego kanadyjskiego miasta otoczonego rozległymi lasami jesionowymi. Miasto to jest doskonałym połączeniem natury z nowoczesnością, podobnie jak nasza nowa propozycja – powiedziała Julitta Maciejewska-Walczak, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

meble2

Kolekcja Ontario - Paged Meble

Zaoblenia i ciemniejsze elementy pojawiają się również na dedykowanym do kolekcji stole, a ofertę uzupełnia krzesło Seva z finezyjnie tapicerowanym oparciem. Ciekawym zabiegiem zastosowanym w projekcie stołu jest ukryta pod blatem szuflada – ułatwiająca szybkie sprzątanie przestrzeni.

Właściciele mniejszych mieszkań z pewnością docenią ciekawy kredens z ruchomym blatem. Wysunięcie blatu otwiera schowek na dokumenty i jednocześnie tworzy wygodną przestrzeń do pracy. W razie potrzeby kredens może pełnić funkcję biurka, natomiast po ponownym zasunięciu blatu mebel nie zakłóca ładu jadalni.

meble4

Kolekcja Ontario - Paged Meble

Kolekcja Ontario pojawi się w salonach już w listopadzie, pełna lista współpracujących salonów na www.pagedmeble.pl

Leave a Reply