Siatka zgrzewana, czyli trwały materiał

Na rynku pojawia się coraz więcej wariantów wykorzystania siatki zgrzewanej. Jakie są jej zalety? Do czego się jej używa?

Czym jest siatka zgrzewana?

Zgrzewanie siatki – https://sitodrut.com.pl/siatki-zgrzewane/ polega na oporowym zgrzewaniu prostego drutu. Właśnie w ten sposób wykonywane są siatki zgrzewane, które później mogą służyć jako ogrodzenie. Ich konstrukcja jest bardzo solidna. Trwałość produktu uzyskuje się przez zgrzewanie w miejscu, gdzie krzyżują się druty. W zależności od potrzeby, siatka posiada różną wielkość oczek.

Zalety siatek zgrzewanych

Siatka zgrzewana posiada dość sztywną konstrukcję. Co za tym idzie, jej montaż jest prosty i szybki oraz poradzi z nim sobie jedna osoba. Siatka zgrzewana jest bardzo wytrzymała. Daje to gwarancję jej długiej żywotności. Będzie służyła o wiele dłużej niż siatka pleciona, która w miejscach łączenia szybko koroduje i niszczy się. Oprócz tego, siatka wykonywana metodą zgrzewania, jest mniej podatna na wszelkie odkształcenia.

Oprócz wszystkich parametrów technicznych, warto zwrócić uwagę na wygląd. Siatka zgrzewana, oprócz swojej elastyczności, jest również estetyczna. Wygląd idzie więc w parze z duża wytrzymałością produktu. Oprócz tego, siatka zgrzewana jest stosunkowo tanią konstrukcją. Przy jej znakomitych właściwościach technicznych, jest to bardzo duża zaleta. Technika zgrzewania, pozwala również na gięcie drutów według oczekiwań i potrzeb klienta. Łatwo poddaje się ona obróbce mechanicznej oraz odznaczają się solidnością. Wszystkie te cechy wpływają na coraz większą popularność siatki zgrzewanej i powszechność jej użycia.

Gdzie wykorzystuje się siatkę zgrzewaną?

Ogrodzenia wykonywane z siatki zgrzewanej, sprawdzają się w wielu miejscach czy branżach. Bardzo popularne jest zastosowanie jej jako płot ogródka czy działki. Siatki tego typu wykorzystuje się często w branży budowlanej. Jest jednym z lepszych materiałów, aby ogrodzić plac budowy czy stworzyć barierę ochronną, Sprawdza się w tej branży idealnie ze względu na swoją wytrzymałość i solidne wykonanie.

Posiada jednak jeszcze szersze zastosowanie. Chętnie stosuje się ją w hodowli zwierząt. Wykorzystywana jest do budowy kojców, klatek i wybiegów dla zwierząt. Wiele gałęzi przemysłu używa siatki zgrzewanej do produkowania pojemników transportowych lub półek siatkowych. Oprócz tego, siatki wykorzystywane są do produkowania rzeczy, które otaczają nas na co dzień. Idealnym przykładem takiego zastosowania są altany śmietnikowe oraz kosze do segregacji śmieci. Takie wyroby z siatki można spotkać na praktycznie każdym osiedlu.

Leave a Reply