Swojskie wnętrza: lampy w kratkę

Motyw kratki przyszedł do wnętrz wprost ze świata mody, gdzie od lat robi furorę. Rękawiczki, spódnice, marynarki, apaszki – długo można wymieniać elementy garderoby, gdzie kratka prezentuje się elegancko i gustownie. Wśród domowych tekstyliów i ceramiki wzór ten także cieszy się popularnością: widnieje na poduszkach, zasłonach, kocach, naczyniach i dywanach. Z kolekcją BARRIE może pojawić się także na abażurach trzech lamp: biurkowej, zwisie oraz kinkiecie.

Sielankowy nastrój – tak w skrócie można opisać efekt, jaki uzyskuje się po oświetleniu wnętrza lampami z linii BARRIE. Kratka kojarzy się bowiem przede wszystkim ze stylem rustykalnym – bezpretensjonalnym, ciepłym, swojskim. Nie ma tu miejsca na dodatki w stylu glamour – elementy dekoracyjne są pełne prostoty. Dominują drewniane meble oraz jasne, pastelowe ściany. Najważniejsze miejsca – kuchnia, jadalnia czy salon, skupiające zawsze bliskich sobie ludzi powinny być urządzone przytulnie i zachęcać do spędzania w nich czasu.

Z pewnością rezultat taki osiągniemy, jeśli zastosujemy odpowiednie oświetlenie. Kolekcja lamp BARRIE marki Nowodvorski Lighting, w skład której wchodzą zwis, lampka biurkowa i kinkiet świetnie się tu sprawdzi. Motyw kratki, która znajduje się na abażurach wprowadzi do pomieszczeń sielankowy klimat. Korzystając z każdego zdobnego deseniu należy jednak zachować umiar. Dlatego też zaproponowana przez markę Nowodvorski Lighting seria opraw oświetleniowych BARRIE składa się tylko z trzech elementów, wystarczających jednak, aby kompozycja była spójna i elegancka.

lampa biurkowa

BARRIE I biurkowa, wysokość: 22 cm, szerokość: 16 cm, sugerowana cena detaliczna: 114,39 zł

kinkiet

BARRIE I kinkiet: wysokość: 28 cm, szerokość: 23 cm, sugerowana cena detaliczna: 112,55 zł

zwis

BARRIE III zwis: wysokość: 100 cm, szerokość: 59 cm, sugerowana cena detaliczna: 252,77 zł

Leave a Reply