Unikatowe płytki ceramiczne – co warto wybrać do łazienki i kuchni?

Wybór odpowiednich płytek ceramicznych może być bardzo trudny. Gdy szukasz niebanalnych wzorów, sprawdź ofertę włoskich producentów. Ich oryginalne wzory przyciągają uwagę i doskonale sprawdzają się w różnych wnętrzach – łazienkach, kuchniach. Co warto wybrać? Zobacz nasz przegląd!

Płytki z fakturą – najnowszy hit!

Jeżeli lubisz ciekawe wzory płytek ceramicznych, w takim przypadku zwróć uwagę na najnowszy trend, czyli na płytki ceramiczne z widoczną fakturą, która nadaje im trójwymiarowy wygląd.

Płytki z fakturą, które nazywane są również płytkami 3D, wyróżniają się niebanalnym wyglądem swojej strony wierzchniej, która może być ozdobnie tłoczona, by dzięki temu były unikatowe. Takie płytki wspaniale prezentują się w neutralnych kolorach, na przykład w bieli, beżu czy szarości i nie wymagają kontrastowych dodatków.

Takie płytki można znaleźć w ofercie wielu producentów, ale warto zwrócić szczególną uwagę na płytki 41zero42 – http://domhit.katowice.pl/41zero42 Ten włoski producent ma w swojej ofercie niebanalne płytki 3D w ciekawych wzorach, między innymi płytki z pionowymi liniami, które doskonale wpisują się w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza.

Płytki z botanicznymi wzorami – soczysta zieleń we wnętrzu

Botaniczne wzory można zobaczyć nie tylko na tapetach. Teraz również są one dostępne na płytkach ceramicznych, które można ułożyć na ścianach w kuchniach oraz w łazienkach.

Dzięki botanicznym wzorom wnętrza nabierają naturalnego, żywego wymiaru, dlatego wspaniale prezentują się one w wielu stylach aranżacji. Obecnie bardzo popularne są te wzory, które nawiązują do egzotycznych roślin, na przykład wzory palmy, ale dostępne są również płytki z pięknymi kwiatami polnymi, które nawiązują swoim wyglądem do wzorów vintage.

Płytki o nietypowych kształtach

Nie tylko heksagony, ale również płytki ceramiczne w kształtach jak trapezy, koniczyna marokańska, łuska, cienkie płytki, które pozwalają na uzyskanie efektu mozaiki. Razem z takimi płytkami ceramicznymi można przygotować zachwycające wnętrze.

Płytki o nietypowych kształtach idealnie nadają się do podkreślania ścian w kuchniach oraz w łazienkach. Świetnie współgrają z gładkimi ścianami, pozwalając na uzyskanie efektu luksusu.

Płytki ceramiczne imitujące marmur

Nadal bardzo popularne są płytki ceramiczne, które swoim wyglądem przypominają naturalny marmur.

Wygląd marmuru uzyskuje się przez wykonanie na płytkach nadruków przypominających charakterystyczny wygląd tego kamienia naturalnego. Zastosowanie płytek jest wtedy znacznie tańszym rozwiązaniem od wyłożenia łazienki albo kuchni z wykorzystaniem naturalnego marmuru.

Leave a Reply