Trawa rolowana — kiedy warto ją wykorzystać?

Piękny trawnik to podstawa każdego ogrodu. Jednak w praktyce utrzymanie pięknego kawałka ziemi jest trudne i pracochłonne. Ze względu na to wiele osób decyduje się na zakup trawy rolowanej. Dzięki takiemu rozwiązaniu na efekt nie trzeba czekać długo, a ogród będzie piękny i równy. Można wykorzystać żywą trawę w rolce lub sztuczną. Warto na początek dowiedzieć się co to dokładnie jest i czy warto zastosować takie rozwiązanie dla swojego ogrodu.

Co to jest trawa rolowana i jak ją wyłożyć?

Każdy posiadacz ogrodu, nawet tego najmniejszego marzy, aby jego trawnik był zielony, gęsty i równy. Rozwiązaniem może być trawa rolowana, zamiast standardowego siania. Jest to równy dobry sposób, aczkolwiek droższy. Pomimo wyższej ceny, trawa rolowana gwarantuje soczyście zielony trawnik, który tak szybko się nie zniszczy.

Trawę rolowaną trzeba rozłożyć w ogrodzie jak najszybciej po dostarczeniu. Przedtem trzeba jednak porządnie oczyścić podłoże. Gleba musi być uprzednio wygładzona i wyrównana. Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest podlanie gleby zraszaczem jeszcze zanim darń położymy na ziemi. W ten sposób zapewnione będzie lepsze się ukorzenienie trawy. Jeśli chodzi o samo układanie takiej trawy, najlepiej jest zacząć wzdłuż domu lub wzdłuż ogrodzenia.

Kiedy warto wykorzystać trawę rolowaną i jakie są jej zalety?

Trawa rolowana to idealne rozwiązanie dla osób, które nie bardzo znają się na ogrodnictwie. Dla kogoś takiego sianie trawy i utrzymanie pięknego trawnika może okazać się trudne, natomiast trawa rolowana to gotowe rozwiązanie. Ułożenie jej nie zabiera wiele czasu, więc efekt jest natychmiastowy. Producent trawy zapewnia, że jest ona bardzo gęsta, a tym samym odporna na deptanie.

Taka trawa może być rozkładana od wiosny do jesieni. Można ją zastosować wszędzie, poczynając od prywatnego ogrodu, parku czy boiska. Trawa w rolce, w przeciwieństwie do trawy sianej, nadaje się także do terenów o zróżnicowanym ukształtowaniu. Jeśli zdecydujemy się na jej zakup, to mamy gwarancję, że nasz trawnik pojawi się błyskawicznie oraz będzie soczyście zielony.

Leave a Reply