OKK! design – V edycja spotkania z dobrym wzornictwem już za nami!

patron modny

27 maja br. w warszawskim Centrum Wyposażenia Wnętrz – Domoteka, odbyła się V edycja cyklu szkoleniowo-konferencyjnego OKK! design. Szkolenie zgromadziło licznie przybyłych przedstawicieli branży wnętrzarskiej, architektów, projektantów i miłośników dobrego designu.

Podczas piątego spotkania z dobrym wzornictwem zaprezentowano najnowsze kolekcje mebli i oświetlenia dostępne na polskim rynku. Gości i partnerów powitała pomysłodawczyni imprezy Olga Kisiel-Konopka z agencji OKK! Gwiazdą spotkania był projektant światowego formatu – Robert Majkut. Jego prezentacja „DESIGN – REDEFINICJE” wzbudziła ogromne zainteresowanie i była cytowana przez słuchaczy, a większość mówców nawiązywała do niej w swych późniejszych wypowiedziach. Wykład Roberta Majkuta traktował o idei projektowania, wskazywał kierunki współczesnego wzornictwa, a przede wszystkim skłaniał do refleksji i zadumy nad sensem tworzenia przedmiotów, które powinny być sztuką użytkową, a nie tylko sztuką, zamkniętą w muzealnej gablocie.

Robert Majkut

Robert Majkut, fot. Lidia Skuza

Maciej Bojanowski z Mebel RUST przedstawił nowe kolekcje, trendy rynkowe i innowacyjne materiały w kuchni. Daniel Welfel z Andrew Lucas Warsaw opowiadał o projektowaniu nowoczesnych technologii we współczesnych wnętrzach. Agata Rauch przybliżyła zebranym nowości potargowe producenta oświetlenia Luci Italiane, a także zaprezentowała topową włoską markę Terzani. Produkty obu firm znajdują się w ofercie warszawskiego showroomu z oświetleniem – Luminosfera. Galerie Venis reprezentował właściciel – Cezary Czub, który opowiedział o bestsellerach i nowościach w ofercie hiszpańskiej fabryki płytek ceramicznych VENIS. Jego prezentacja poświęcona była również tematowi trendów we wzornictwie oraz nowościom technologicznym. Opiekun architekta w Boconcept – Paulina Szelemetko – pokazała gościom nowości duńskiej marki – serię mebli ogrodowych.

O powiązaniu mody i designu opowiadały: Krystyna Odolińska twórczyni marki KOD i Ewa Ambroziak właścicielka butiku N1 SPACE. Łukasz Bujanowicz z Avant wyjawił zebranym sekret sukcesu projektów Modern i Twiggi stworzonych przez Kabo&Pydo. Warto dodać, że każdy uczestnik OKK! design otrzymał w prezencie jeden z designerskich kubków opatrzonych logotypem OKK!

W programie V edycji OKK! design znalazło się również szkolenie z dyplomowanym coachem – Moniką Perdjon. Zaś gość specjalny Katarzyna Kochańska – opowiadała o zapachu we wnętrzu, jego znaczeniu i właściwościach.

Za aranżację przestrzeni podczas spotkania z dobrym wzornictwem odpowiadała proj. Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska. O podniebienia gości zadbała Restauracja Przypraw Dopraw.

OKK design

Od góry: Anna Burmajster i Cezary Czub (Galerie Venis), Daniel Welfel (Andrew Lucas Warsaw), Ewa Ambroziak (N1SPACE), Katarzyna Kochańska, Maciej Bojanowski ( Mebel RUST), Monika Perdjon, Agata Rauch, Olga Kisiel-Konopka (OKK!), Łukasz Bujanowicz (Avant), Adam Gajewski (Mebel RUST), Paulina Szelemetko (BoConcept). fot. Lidia Skuza

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu, które odbędzie się jesienią 2015.

Leave a Reply