Drzwi kolankowe – czym się charakteryzują?

Ile razy myślałeś o tym, że przydałoby się trochę więcej miejsca w domu? Pewnie dokuczała Ci świadomość, że za ścianą na poddaszu jest sporo przestrzeni, którą można wykorzystać do przechowywania tego wszystkiego, co właśnie teraz nie jest potrzebne. Jedyny problem stanowią drzwi, a właściwie ich brak. No bo skąd wziąć drzwi o wysokości 80 cm? Czytaj dalej i sprawdź, kto oferuje drzwi kolankowe o takiej wysokości, jaka jest Ci potrzebna. 

Drzwi kolankowe – wysokie lub niskie i mogą się otwierać na każdą stronę

Przeznaczone do montażu na niskich ścianach poddaszowych i wszędzie tam, gdzie zwykłe drzwi po prostu się nie mieszczą, drzwi kolankowe zyskują coraz większą popularność. Dzięki nim okazuje się, że Twój dom może mieć znacznie większą powierzchnię użytkową, niż pierwotnie zakładałeś. Pod skosami, które skazałeś na zapomnienie, zmieścisz swobodnie wszystko, co niepotrzebnie zajmuje miejsce, w którym możesz zbudować obiecaną synowi salkę kinową. Możesz też wreszcie zrealizować dawno odłożone do lamusa plany zbudowania domowej siłowni, dzięki której szybko wrócisz do formy.

Drzwi kolankowe swoją nazwę zawdzięczają ścianom, na których najczęściej się je montuje. Składa się ona zazwyczaj z niezbyt wysokiej część pionowej i skosu, który jest wewnętrzną częścią wznoszącego się nad nim dachu. Zamontujesz je praktycznie wszędzie. Są produkowane w wielu wygodnych rozmiarach, a system ocieplenia i uszczelnienia pozwala na ich montaż nawet wtedy, gdy przestrzenie za nimi nie są ogrzewane ani dobrze izolowane.

Łatwy dostęp na strych – schody nożycowe

Jeśli do tej pory strych był dla Ciebie abstrakcyjnym miejscem, do którego nie miałeś dostępu, nareszcie możesz to zmienić. Nawet niewielka ilość dostępnego miejsca wystarczy, abyś mógł zmieścić w niej  schody strychowe nożycowe.

Składanie schodów w harmonijkę nie jest wprawdzie często spotykanym rozwiązaniem, ale dzięki oszczędności miejsca, jaką można dzięki nim uzyskać, ten stan na pewno wkrótce się zmieni. Nikt przecież dobrowolnie nie lubi rezygnować ze strychu, którego zagospodarowanie daje mnóstwo nowych możliwości.

Leave a Reply