W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi szklane?

Szkło jest materiałem uniwersalnym, które doskonale sprawdza się w wielu rolach: zarówno jako zastawa stołowa, jak i surowiec do produkcji mebli. Jednym z  przypadków ciekawego wykorzystania szkła są szklane drzwi, które nadają całemu pomieszczeniu lekkości i stylu. Jednak gdzie takie rozwiązanie się sprawdzi? Czy będą one pasować do każdego wnętrza, bez względu na jego styl bądź charakter? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jakie są zalety szklanych drzwi?

Choć szklane drzwi dla wielu osób mogą nie być pierwszym wyborem, mają one sporo zalet. Oto kilka z nich:

  • Odporność na wilgoć. Szklane modele wykonane z nieprzezroczystego szkła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność — na przykład łazienka. Skrzydła ze szkła dużo lepiej zniosą kontakt z wodą i parą niż drzwi drewniane.
  • Lekkość designu. Modele wewnętrzne ze szkła to świetne rozwiązanie do mieszkań, w których dostęp do naturalnego światła jest ograniczony. Tego rodzaju drzwi zwiększają jego obecność, czyniąc pomieszczenia jaśniejszymi i bardziej przestronnymi. Duży wybór szklanych drzwi można znaleźć w firmie Architektura Szkła.
  • Bezpieczeństwo. Wbrew pozorom szklane skrzydła drzwiowe są bardzo bezpieczne i trudno je uszkodzić lub rozbić – każde szklane drzwi są specjalnie zabezpieczane, co pozwala na uniknięcie wypadków. Sprawdzą się zatem nawet w domach, gdzie na co dzień bawią się małe dzieci.
  • Łatwość w czyszczeniu. Drzwi ze szklanej tafli, szczególnie tej nieprzezroczystej, np. mlecznej, bardzo łatwo utrzymać w czystości oraz są odporne na częste mycie, nawet takie z użyciem chemikaliów.

Gdzie sprawdzą się szklane drzwi?

Szklane drzwi kojarzą się wielu ludziom z eleganckimi wieżowcami, gdzie swoje siedziby mają międzynarodowe korporacje. Niemniej jednak coraz częściej można je spotkać w mieszkaniach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i loft. W mieszkaniach nowoczesnych jednym z  głównych surowców jest szkło — nic więc dziwnego, że używa się go także w drzwiach. W minimalistycznych stawia się na prostotę, z kolei w mieszkaniach urządzonych w stylu loft szklane drzwi tworzą nietypową mieszankę materiałów, dzięki czemu wnętrze naprawdę wygląda jak z dawnej fabryki. Bez względu na to, w jakim mieszkaniu zostaną zamontowane, przy odpowiednim wystroju będą pasować idealnie.

Leave a Reply