W jakich wnętrzach sprawdzą się kamienne parapety?

Parapety z kamienia mają wiele zalet. Są trwałe, odporne na zmienne temperatury oraz łatwe w utrzymaniu czystości, Niekwestionowanym atutem kamiennych parapetów jest unikalny wygląd – trudno o dwa identyczne wyroby. O wyglądzie parapetów decyduje bowiem naturalna faktura kamienia i sposób obróbki powierzchni.

Unikalne parapety z kamienia do nowoczesnych wnętrz

Parapety kamienne powstają głównie z marmuru, który od setek lat kojarzony jest z elegancją i luksusem. Parapety marmurowe sprawdzą się idealnie w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach – są funkcjonalne oraz prezentują się nad wyraz estetycznie. Marmur podkreśli surowy wymiar aranżacji i jednoczenie wniesie nieco pałacowego szyku. Jest to także świetny wybór do wnętrz urządzanych w stylu glamour oraz do aranżacji klasycznych – marmur doskonale komponuje się z bujną roślinnością i designerskimi ozdobami okiennymi.

Parapety nie muszą być białe – producent blatów kuchennych PRODMAR z Warszawy wykonuje także parapety w odcieniach czerni, szarości oraz z odcieniami niebieskimi, zielonymi i czerwonymi. A zatem parapet można idealnie dopasować do stylistyki, w jakiej wykończone jest wnętrze. Parapety z marmuru nie kruszą się ani nie ścierają a jedyne, o czym należy pamiętać to właściwa pielęgnacja. Parapety należy zaimpregnować, wówczas staną się bardziej odporne na wsiąkanie wody i wnikanie zabrudzeń.

Aranżacje z marmurem w roli głównej

Marmur jest materiałem uniwersalnym o wszechstronnym zastosowaniu, a więc nie powstają z niego wyłącznie parapety. Aby aranżacja nabrała unikatowego charakteru, warto zdecydować się na przykład na blat kuchenny z marmuru, zwłaszcza jeśli urządzamy kuchnię otwartą na salon. Nowoczesne blaty kuchenne z kamienia naturalnego stworzą spójną kompozycję z innymi naturalnymi materiałami wykończeniowymi, na przykład z drewnem.

Domeną nowoczesnych wnętrz jest wyeksponowana klatka schodowa, która nierzadko decyduje o wystroju wnętrza. Schody także można wykonać z marmuru. Jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne i niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. Schody z marmuru nie tylko optycznie powiększą przestrzeń, ale także wniosą nieco szyku i elegancji. Co ciekawe marmur można dowolnie polerować w celu uzyskania określonego stopnia połysku.

Leave a Reply