Biało-szara sypialnia na poddaszu z garderobą. Projekt wnętrza

Sypialnia ze skosami to marzenie, realizowane przez wielu inwestorów budujących dom z poddaszem. Choć skosy mogą utrudniać aranżację, to jednak wprowadzają do wnętrza niesamowity klimat. Przy odrobinie fantazji i oczywiście odpowiednim projekcie domu, na poddaszu można stworzyć intymny azyl, w którym każdego dnia będziemy budzić się z przyjemnością.

Doskonale zorganizowaną przestrzeń na poddaszu prezentuje nowoczesny projekt domu ARP AJAKS MODERN CE. To właśnie na poddaszu zaplanowano wygodną, przytulną część nocną, którą tworzą trzy komfortowe sypialnie oraz duża, rodzinna łazienka. Na poniższych zdjęciach prezentujemy projekt sypialni rodziców – piękne wnętrze z wyjątkowym klimatem.

Mimo ograniczeń związanych ze skosami, sypialnia wydaje się pomieszczeniem jasnym i przestronnym. Duża zasługa w tym projektu, który przewiduje ciekawe rozmieszczenie okien. Dach dwuspadowy, którym pokryty jest ten dom z poddaszem, pozwala nie tylko zamontować uatrakcyjniające przestrzeń okno dachowe, ale również standardowe okno w pionowej ścianie. Tu zdecydowano się na wysokie okno, które wprowadza do wnętrza mnóstwo światła. Oczywiście, z uwagi na konieczność zapewniania komfortu o świcie, okno musi posiadać osłonę: żaluzję, roletę wewnętrzną czy zewnętrzną, dzięki której domowników nie wybudzą pierwsze promienie słońca.

sypialnia na poddaszu z garderobą 1

Sypialnia na poddaszu domu wg projektu ARP AJAKS MODERN CE (DOM AP2-10), fot. Pracownia projektów DOM.pl

Sypialnia jest urządzona w stonowanych kolorach. Biel i szarość to ostatnio najmodniejsza kombinacja kolorystyczna, która wprowadza do wnętrza przytulność i elegancję. Projektanci postawili tu na nowoczesny, minimalistyczny styl, który ociepla szykowne drewno. Dużą zaletą projektu jest piękny, pikowany zagłówek, który świetnie gospodaruje ściankę pod skosami. Na uwagę zasługuje również wisząca meblościanka, zapewniająca praktyczne miejsce na biblioteczkę i płytotekę. Wkomponowano w nią również telewizor, dla miłośników wieczornych seansów.

sypialnia na poddaszu z garderobą 2

Sypialnia na poddaszu domu wg projektu ARP AJAKS MODERN CE (DOM AP2-10), fot. Pracownia projektów DOM.pl

Poczucie pełnej ładu przestrzeni udało się uzyskać dzięki temu, że projekt ARP AJAKS MODERN CE przewiduje dużą, pojemną garderobę, dostępną tylko dla właścicieli tej sypialni. We wnętrzy nie trzeba zatem zadbać o miejsce na szafy wnękowe, komody czy inne meble do przechowywania.

Nawet w niewielkiej sypialni na poddaszu warto wydzielić miejsce na garderobę. Ułatwia to aranżację pokoju i zdecydowanie poprawia komfort mieszkańców. Co istotne, garderoba to też fantastyczny sposób na zagospodarowanie trudnych miejsc pod skosami. Tam, gdzie najbardziej ograniczają one przestrzeń, możemy postawić szafkę czy zawiesić półki np. na buty. Zamknięcie garderoby sprawi, że jej wyposażenie niekoniecznie będzie musiało być zamawiane na wymiar, co może zdecydowanie podwyższyć koszt wykańczania. Zamiast eleganckich szaf, które wymaga aranżacja sypialni, w garderobie zamontować można tańsze, a zdecydowanie bardziej funkcjonalne systemy do przechowywania.

sypialnia na poddaszu z garderobą 3

Sypialnia na poddaszu domu wg projektu ARP AJAKS MODERN CE (DOM AP2-10), fot. Pracownia projektów DOM.pl

Warto wiedzieć, że na poddaszu tego domu znajduje się także dodatkowy strych, dostępny z korytarza. To duża zaleta projektu, która pozwala dostosować przestrzeń do potrzeb mieszkającej tam rodziny. Wysoka ścianka kolankowa pozwala zaadaptować strych nie tylko na praktyczną garderobę dla reszty domowników, ale także przeznaczyć go na dodatkowe pokoje. Strych nad garażem to świetne miejsce na pokój rekreacyjny, zaciszną pracownię czy sypialnię nastolatka, który potrzebuje większej niezależności i prywatności.

Zobacz także, jak urządzono łazienkę na poddaszu w tym atrakcyjnym domu jednorodzinnym.

Leave a Reply