Designerskie lampy w loftowym stylu

W tym roku jednym z wiodących trendów w aranżacji wnętrz będą oswojone przestrzenie industrialne, często w ocieplonym wydaniu, z dodatkiem naturalnego drewna i przyjemnych w dotyku materiałów. W nowej kolekcji firmy BRITOP Lighting można odnaleźć designerskie oprawy oświetleniowe, które wprowadzą do nowoczesnych wnętrz powiew loftowej elegancji.

Obecny już od jakiegoś czasu na salonach styl industrialny przechodzi ewolucję i zdobywa coraz większe uznanie odbiorców indywidualnych. Współczesne projekty aranżacji wnętrz loftowych pokazują, że surowość może być piękna, jeśli tylko zostanie zestawiona z odpowiednimi dodatkami. Tuż obok nieosłoniętych rur czy surowego metalu pojawia się drewno w swojej naturalnej, nieobrobionej lub postarzanej postaci i miękkie, ciepłe tkaniny w ciepłych kolorach ziemi. Nowe, industrialne kolekcje oświetlenia marki BRITOP Lighting inspirują do wydobywania piękna z tego, co na pierwszy rzut oka wydaje się zimne i ascetyczne.

designerskie lampy w stylu loftowym 1

Nowa lampa Outline Fot. BRITOP Lighting

 

Najlepsze tradycje rzemiosła

Nowe, metalowe lampy Lofti, Barla, Outline i Boston to doskonałe połączenie pofabrycznego designu z artystyczną finezją. Najwyższej jakości stal nierdzewna jest poddawana bardzo precyzyjnej obróbce laserowej, dzięki czemu surowy design lamp łagodzą subtelne tłoczenia i delikatne krzywizny kutych elementów. Lampa wisząca Lofti przywodzi na myśl dawne oświetlenie hal magazynowych, jednak dzięki lakierowaniu proszkowemu na czarny, lśniący kolor nabrała bardzo ekskluzywnego charakteru. Na szczególną uwagę zasługuje lampa Barla, z podłużnym siatkowym kloszem. Jej smukły wygląd sprawia, że doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach w stylu soft loft, jak i nastrojowych kobiecych aranżacjach. Dostępne są lampy jedno, trzy i pięciopunktowe, w kolorach białym i czarnym. Z kolei lampy Outline to doskonała propozycja dla indywidualistów, szukających nowych form i nieszablonowych rozwiązań. Prosta oprawa została otoczona kloszami wykonanymi z kutych elementów. Kwintesencją stylu industrialnego są natomiast oprawy Boston, które wiernie imitują wygląd reflektorowych lamp przemysłowych z dawnych lat. Dostępne są wykonania w kolorze szarym i białym.

designerskie lampy w stylu loftowym 2

Lampa Boston marki BRITOP Lighting Fot. BRITOP Lighting

 

Ciepła miedź

Tuż obok lamp w kolorach satynowych, białych i czarnych wyrasta nowy trend na lampy miedziane, które architekci obecnie wyjątkowo chętnie stosują w swoich projektach aranżacji wnętrz. Nowe lampy BRITOP Lighting w odcieniach miedzi – Gino i Bulb wprowadzą do industrialnych wnętrz nastrojowe ciepło i harmonię. Doskonale skomponują się na zasadzie kontrastu zwłaszcza z bielą i surowym betonem. Kuliste, szklane klosze lampy Gino zostały w połowie pomalowane na miedziany kolor, dlatego doskonale odbijają obraz wnętrza. Dostępne są modele z jednym, trzema lub pięcioma źródłami światła. Natomiast lampa Bulb to bezpośrednie nawiązanie do tradycyjnych, żarowych źródeł światła. Subtelnego wyglądu nadają lampie cienkie miedziane druciki, umieszczone wewnątrz klosza z bezbarwnego szkła. Miedziane powierzchnie lamp będą doskonale współgrać z innymi miedzianymi elementami wyposażenia wnętrza.

designerskie lampy w stylu loftowym 3

Lampa Gino w kolorze miedzi Fot. BRITOP Lighting

 

Leave a Reply