Ekspozycja w jadalni

Dużo bieli, proste formy i ograniczona liczba detali – to idealne tło by codziennie tworzyć na nowo kompozycję z ulubionych naczyń i dekoracyjnych drobiazgów używanych do nakrycia stołu.

Przechowywanie i eksponowanie przedmiotów to specjalność systemu Muunto – elastycznego, estetycznego, zadziwiającego bogactwem możliwości aranżacyjnych i wysoką jakością wykonania w najdrobniejszych detalach. Zamiast staroświeckich kredensów i witryn panele ścienne z metalowymi profilami na których zawieszać można różnego rodzaju szafki, półki i inne akcesoria. A na tych półkach zależnie od okazji, pory roku czy nastroju można tworzyć kompozycje z kubków, karafek, kieliszków i innych elementów.

meble muunto

(Meble do jadalni firmy Muunto)

Skąd czerpać inspiracje? Może z kampanii reklamowej iittala w której znani designerzy ustawiali zwykłe produkty iittala w piękne martwe natury? A może ze sklepowych ekspozycji? Wiele wspaniałych pomysłów można znaleźć na stronie internetowej Marthy Stewart – choć ta słynna amerykańska ekspertka od spraw kuchni i urządzenia domu woli bardziej bogaty styl, niektóre z proponowanych przez nią rozwiązań świetnie sprawdzą się na naszej skandynawskiej ekspozycji. Nawet odwiedziny w Duce czy w salonie IKEA mogą być inspirujące, warto też zajrzeć na strony www skandynawskich marek i na tworzone przez wielbicieli północnych klimatów blogi wnętrzarskie.

Bogactwo wykończeń elementów systemu sprawia, że meble Muunto można zastosować we wnętrzach o bardzo zróżnicowanej kolorystyce. I choć klasyczna biel najbardziej kojarzy nam się z klimatem fińskich czy szwedzkich domów warto wziąć pod uwagę również inne wersje kolorystyczne. Wiele uroku mają np. pastelowe odcienie, podobne do tych lansowanych w obecnym sezonie przez kreatorów mody odzieżowej.

Domowa ekspozycja na bazie mebli Muunto ma też tą zaletę, że można bardzo szybko i w dodatku bez pomocy narzędzi zmienić układ wiszących szafek i półek. Nowy pomysł na aranżację? Szalone zakupy zakończone powiększeniem kolekcji? Wystarczy chwila by przesunąć lub inaczej rozmieścić półki. Zależnie od potrzeb można je przesuwać wzdłuż profili, obniżać, podnosić, dodawać lub odejmować elementy. Taki elastyczny produkt może być bazą do naszych dekoratorskich poszukiwań przez wiele lat – solidność, trwałość, neutralne wzornictwo sprawiają, ze bez problemu możemy je przenieść w inne miejsce mieszkania lub do nowego ”gniazdka”.

Leave a Reply