Dekoracja jadalni w trzech odsłonach

O wystroju jadalni decyduje kilka czynników: rodzaj mebli, kolor ścian oraz styl dodatków. To one kształtują przestrzeń i nadają pomieszczeniu wyrazistego charakteru. Marka Dekoria.pl przygotowała trzy odsłony jadalni: w stylu klasycznym, nowoczesnym i śródziemnomorskim, które możemy stworzyć za pomocą dekoracji.

dekoracja jadalni fot1

Kolekcja Cardiff od Dekoria.pl

Jadalnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu. Jest miejscem, w którym spotykamy się z najbliższymi podczas posiłków, gdzie spędzamy czas odpoczywając, czytając, ucząc się czy pracując. Dlatego tak ważne jest, by jadalnia była urządzona funkcjonalnie, ale i ładnie – tak, by każdy z domowników czuł się w niej dobrze.

Podstawowym elementem wyposażenia jadalni są meble – stół i krzesła. Wybór jest duży, od klasycznych po nowoczesne. Jednak dopełnieniem aranżacji są tekstylia – obrus, zasłony, rolety, siedziska na krzesła i inne, które nadają pomieszczeniu stylu.

dekoracja jadalni fot2

Kolekcja Cardiff od Dekoria.pl

Urządzając jadalnię w stylu klasycznym pamiętajmy o zachowaniu równowagi. Meble powinny być rozstawione symetrycznie, a dodatki dobrane z niebywałą starannością. Tkaniny powinny być eleganckie, stonowane i klasyczne, jak te z linii Cardiff od Dekoria.pl. Inspiracją do stworzenia wspomnianej kolekcji był krajobraz angielskiej Walii. Ponadczasowe kraty i pasy zostały stonowane jednokolorowymi materiałami, występującymi w kolorze: beżowym, zielonym, granatowym oraz różowym.

dekoracja jadalni fot3

Kolekcja Comics od Dekoria.pl

W przypadku nowoczesnych wnętrz nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do czerni i bieli. Śmiało możemy wprowadzić do pomieszczenia odrobinę koloru. Natomiast panujący wokół minimalizm, przełamać tkaniną z modnym, geometrycznym nadrukiem. Kolekcja Comics (Dekoria.pl) od lat znajduje uznanie w oczach zwolenników nowocześnie zaaranżowanych wnętrz. Same tkaniny są lekkie, dobrze się układają, a ich idealnym uzupełnieniem są dodatki w intensywnych kolorach: czerwieni, czerni czy żółci.

dekoracja jadalni fot4

Kolekcja Comics od Dekoria.pl

Na koniec jadalnia w stylu śródziemnomorskim. Łączy ona w sobie naturalność oraz elementy zaczerpnięte ze stylu romantycznego i rustykalnego. Tak zaaranżowane wnętrza są „lekkie” i przestronne. Dominuje w nich jasna kolorystyka. Meble najczęściej występują w bieli, a dodatki – w kolorze morza i ziemi. Tkaniny powinny być naturalne, delikatne i zwiewne – tak, by nie zaburzyły wystroju pomieszczenia. Znajdziemy je m.in. w kolekcji Quadro od Dekoria.pl.

dekoracja jadalni fot5

Kolekcja Quadro od Dekoria.pl

One Response

  1. Maria K. 24 czerwca 2015

Leave a Reply