Fioletowo-kremowa aranżacja salonu

Kolory: fioletowy i kremowy są tak stylowo oddalone od siebie, że ciekawa aranżacja wnętrza z ich użyciem jest niemal niemożliwa do wyobrażenia. A jednak – przy użyciu tych dwóch barw może powstać bardzo ciekawy wystrój wnętrza.

Jest to świetna aranżacja wnętrza dla osób lubiących się wyróżniać. Jedna ściana pomalowana na jasny fiolet, a druga na kremowo? Dlaczego nie! Takie zestawienie jest kontrastowe i odważne, ale zarazem pełne łagodności i słodyczy. Bardziej odważni mogą zdecydować się dodatkowo na pomalowanie sufitu na kolor szary.

aranzacja salonu fioletowe sciany

Fioletowo-kremowa aranżacja salonu, fot. Magnat

Taki wystrój salonu będzie świetnie się komponował z dodatkami w stylu retro. Suszone kwiaty, barokowe figurki, czy staroświecki zegar ustawiony na kominku – to wszystko idealnie wpasowuje się w styl całości.

aranzacja salonu fioletowa kominek

Fioletowo-kremowa aranżacja salonu, fot. Magnat

Nie każdy może ma odwagę zajść na tyle daleko, żeby zastosować oldschoolowy telefon z wykręcanymi numerami jako dekorację. Jak najbardziej jednak aranżacja salonu zyska, jeśli dobierzemy stylowy, staroświecki żyrandol lub owalne lustro.

aranzacja salonu fioletowa lustro

Fioletowo-kremowa aranżacja salonu, fot. Magnat

Wystrój wnętrza w tym stylu powinien być uzupełniony nieco staroświeckimi meblami. Jeśli wygrzebaliśmy na targu staroci kanapę w stylu vintage i nie wiedzieliśmy co z nią zrobić – oto odpowiedź.

aranzacja salonu fioletowa kanapa

Fioletowo-kremowa aranżacja salonu, fot. Magnat

Jeśli całość wydaje nam się nieco kiczowata – to bardzo dobrze. Oto właśnie chodziło. W końcu wspomnieliśmy już, ze jest to wystrój salonu dla osób lubiących się wyróżniać, czyli nie dla każdego. Taka aranżacja wnętrza to pochwała plastiku i cukierkowej estetyki, celowo wykonana z przymrużeniem oka. Jeśli chcemy jeszcze bardziej „podkręcić” efekt celowego kiczu dobierzmy dużą ilość sztucznych kwiatów. I niech będzie widać, że są sztuczne!

aranzacja salonu fioletowa kwiaty

Fioletowo-kremowa aranżacja salonu, fot. Magnat

Autor: Magdalena Fryźlewicz

Leave a Reply