Idealna kabina do małej łazienki

Nowe modele kabin wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i użytkowymi. Składane drzwi natrysków kwadratowych są  udogodnieniem w małych łazienkach, a uszczelki nasączone silikonem ułatwiają montaż kabin.     

Kabina kwadratowa Combi Free prod.

Kabina kwadratowa Combi Free, prod. Provex

Provex, to uznany włoski producent kabin prysznicowych. Firma współpracuje z renomowanymi projektantami wzornictwa przemysłowego, m.in. Studiem Talocci Design. Tym, co wyróżnia ofertę firmy Provex na rynku jest elastyczne podejście do potrzeb klienta oraz przemyślane rozwiązania technologiczne i użytkowe, które zwiększają komfort korzystania z natrysków i ułatwiają ich montaż. Udogodnieniem dla klientów są też specjalne wymiary większości modeli kabin, pozwalające na optymalnie zagospodarowanie trudnych przestrzeni, np. na poddaszu.

Drzwi do zabudowy wnęki z serii Combi Free prod.

Drzwi do zabudowy wnęki z serii Combi Free, prod. Provex

Combi Free, to cztery nowe modele kabin (2 kwadratowe i 2 półokrągłe), drzwi do zabudowy wnęki oraz parawan nawannowy w znanej już serii Combi. Kabiny przygotowane zostały ze szkła hartowanego o grubości 6 mm, dostępnego w wersji transparentnej oraz dekorowanej wzorem. Konstrukcję kabin tworzą aluminiowe profile w kolorze chrom. Wysokość kabin wynosi 195 cm.

Kabina półokrągła Combi Free

Kabina półokrągła Combi Free, prod.Provex

W zakresie technologii nowych kabin na uwagę zasługuje zastosowanie profili ściennych nasączonych silikonem. Takie rozwiązanie, sprawdzone w innych modelach kabin marki Provex, praktycznie eliminuje użycie silikonu podczas montażu kabiny, co znacznie skraca czas instalacji natrysku oraz podnosi szczelność konstrukcji.

Parawan nawannowy Combi Free prod.

Parawan nawannowy Combi Free, prod. Provex

Udogodnienia użytkowe związane z codzienną eksploatacją nowych kabin to między innymi powłoka zabezpieczająca szkło przed osadzaniem się kamienia oraz wtopienie zawiasów w szkło, dzięki któremu tafla od wewnętrznej strony kabiny jest idealnie gładka. Oba rozwiązania mają za zadanie ułatwić czyszczenie i pielęgnację natrysku. Trzecim przydatnym użytkowo elementem jest sposób otwierania drzwi kabin kwadratowych, które „łamią się” i składają na ścianę (do środka lub na zewnątrz kabiny). Taki sposób otwierania – zapożyczony z konstrukcji parawanów nawannowych – pozwala uzyskać bardzo szerokie wejście. Rozwiązanie to jest przydatne  w małych łazienkach oraz takich, z których korzystają osoby niepełnosprawne (szerokie wejście = wygodny podjazd wózkiem inwalidzkim).

Oferta kabin Combi Free:
– kabina kwadratowa do zabudowy narożnej: model z dwojgiem otwieranych drzwi o szerokości 70-120 cm oraz model z drzwiami o szerokości 70-120 cm i ścianą boczną o szerokości 70-100 cm,
– kabina półokrągła do zabudowy narożnej: model z dwojgiem otwieranych drzwi o wymiarach 80-100 cm  oraz wersja z drzwiami i 2 ścianami stałymi – wymiary: 80×80, 90×90, 100×100, 80×90, 80×100, 90×100, 100×90, 70×90, 90×70, 80×100, 100×80 cm
– drzwi do zabudowy wnęki o szerokości  75-120 cm,
– parawan nawannowy, dwuelementowy, składany, o szerokości 120 cm

Leave a Reply