Kobiecy wystrój wnętrza – co to znaczy?

W czasach równouprawnienia trudno mówić o czymś takim, jak aranżacje wnętrz przeznaczone tylko dla kobiet lub tylko dla mężczyzn. Są jednak pewne elementy, takie jak kolor różowy, czy błyszczące akcenty, które zdecydowanie bardziej przemawiają do Pań niż do panów – temu chyba nie da się zaprzeczyć. Dzisiaj prezentujemy pomysły na wnętrze, które idealnie trafia w kobiece gusta.

Odcieni różu jest bardzo wiele. Niektóre z nich lepiej sprawdzą się, jeśli chodzi o wystrój wnętrza pokoju nastolatki, inne przypadną do gustu dojrzałej kobiecie. Przedstawiona na poniższym zdjęciu tonacja należy raczej do tej drugiej grupy – co oczywiście nie oznacza, że nie może się spodobać młodej dziewczynie. Jest nieco nostalgiczny, ale większości Pań powinien przypaść do gustu. Warto też zwrócić uwagę na biały, puchaty dywan – prawda, że jest uroczy?

dekoral fashion

(Aranżacja wnętrza, fot. Dekoral)

Z czym kojarzy nam się określenie „styl glamour”? Większości z nas przychodzą do głowy pastelowe kolory oraz połyskujące dodatki – i słusznie. To właśnie kwintesencja tego stylu. Aranżacje wnętrz utrzymane w tych kolorach są przeznaczone dla młodych, energicznych kobiet, które wiedzą, czego chcą i nie boją się po to sięgnąć, kiedy tylko najdzie ja na to ochota :). Świetnie sprawdzą się farby w metalicznych odcieniach o wyraźnym połysku.

dekoral fashion 2

(Aranżacja wnętrza, fot. Dekoral)

Jeśli chodzi o meble do takiego wnętrza, to powinny być dosyć spokojne i stonowane. Ściany w kolorach: srebrnym i różowym są wystarczająco ozdobne i przykuwające uwagę – nie potrzeba im konkurencji. Bardzo wymyślne meble mogłyby ponadto sprawić, że aranżacja wnętrza wyglądałaby trochę tandetnie. Lepiej wybrać proste formy i neutralne, łagodne barwy – na przykład kremowy. Warto jednak dobrać klika połyskliwych dodatków – takich jak na przykład przedstawiona na zdjęciu lampa.

dekoral fashion 3

(Aranżacja wnętrza, fot. Dekoral)

Kobiecy wystrój wnętrza to jednak nie tylko błyskotki i słodkie kolory. Takie aranżacje wnętrz nie przypadną przecież do gustu każdej kobiecie. Tym z Pań, które wolą spokojniejszy wystrój wnętrza proponujemy delikatne i bardzo eleganckie aranżacje w odcieniu lekko połyskliwej szarości. Barwę tę warto zastosować na ścianach – w postaci farby lub tapety. W takim wnętrzu mogą pojawić się również meble o obiciach w zbliżonym odcieniu. One również nie powinny być całkowicie matowe – dzięki temu dodamy wnętrzu magii i sprawimy, że nie będzie ono smutne.

dekoral fashion 4

(Aranżacja wnętrza, fot. Dekoral)

Panie zazwyczaj są wielkimi miłośniczkami klimatycznych dodatków i zwracają na nie uwagę w dużo większym stopniu niż panowie. Dlatego kobiecy wystrój wnętrza nie jest kompletny bez przykuwających uwagę detali – takich, jak przedstawiona na poniższym zdjęciu lampa, której klosz ozdobiony jest dekoracyjnymi frędzlami.

dekoral fashion 5

(Aranżacja wnętrza, fot. Dekoral)

Zobacz też: wiosenne kolory ścian

Leave a Reply