Luksusowy salon. Czy stylowe wnętrze może być funkcjonalne?

W domowej przestrzeni, salon pełni rolę szczególną. To w nim spędzamy większość wolnego czasu – szukamy ukojenia i spokoju po ciężkim dniu w pracy, relaksując się na wygodnej kanapie w otoczeniu ulubionych książek. W salonie spotykamy się z innymi domownikami oraz przyjmujemy gości. Zaprojektowanie wielofunkcyjnej przestrzeni wymaga wsłuchania się w potrzeby wszystkich jej użytkowników i zaproponowania rozwiązań, które przełożą się na komfort i wygodę. Z takimi wyzwaniami zmagają się na co dzień eksperci ze Studio Forma 96, którzy podpowiadają, jak urządzić salon, w którym doskonały design przenika się z funkcjonalnością.

modny salon 1

Poliform – Studio Forma 96

Na pierwszym miejscu wygodna sofa

Sercem niemal każdego salonu jest sofa. Wśród produktów znanych i cenionych marek, znajdują się rozwiązania, które są odpowiedzią na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Nowoczesne sofy cechuje modułowość, co pozwala na niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Ich szeroki wybór to domena Flexform. Stylowy narożnik tej marki – Groundpiece projektu Antonio Citterio – to ikona mebla wypoczynkowego. Stanowi niedościgniony wzór dla wielu firm związanych z wyposażeniem wnętrz na świecie. Budowany ze skrzydeł o różnej głębokości 100 – 120 cm pozwala na idealne dopasowanie wielkości do wnętrza. Groundpiece to w opinii jego posiadaczy „najwygodniejszy mebel na świecie”, a sam designer nazywa swój projekt „wyspą”, która wypełnia przestrzeń dzienną.

modny salon 15

Poltrona Frau – Studio Forma 96

modny salon 14

Poltrona Frau – Studio Forma 96

modny salon 6

Poliform – Studio Forma 96

modny salon 7

Flexform – Studio Forma 96

modny salon 12

Rimadesio – Studio Forma 96

modny salon 16

Poltrona Frau – Studio Forma 96

modny salon 17

Poltrona Frau – Studio Forma 96

Zupełnie odmiennym podejściem do tematu sof wyróżnia się na rynku Poliform. W ofercie marki można dostrzec różnorodność stylistyczną zawierającą wszystkie koncepcje estetyczne, które kształtują współczesne życie. W portfolio Poliform znajdują się projekty znanego i cenionego designera Jean-Marie Massaud, który proponuje cztery różne modele sof. Britstol charakteryzuje się miękkimi kształtami, gwarantującymi wygodę, dzięki podwójnym poduszkom, Tribeca to liniowe formy przenikające się z dopracowaną w każdym detalu strukturą materiału. W kolekcji znajduje się również sofa o nienagannych proporcjach Paris-Seoul, a także ponadprzeciętnie elegancka – Matropolitan.

modny salon 18

Poltrona Frau – Studio Forma 96

modny salon 2

Poliform – Studio Forma 96

modny salon 8

Flexform – Studio Forma 96

modny salon 13

Poltrona Frau – Studio Forma 96

Swoboda i komfort użytkowania

We wnętrzu, które użytkujemy na co dzień, najważniejszy jest spokój i poczucie, że otacza nas coś, co sprawia nam przyjemność, odpowiada naszej psychice i nie jest wymuszone przez ten czy inny styl. Jak mówi Joanna Pazik, menadżer Studio Forma 96 – Jeśli lubimy przede wszystkim ład i harmonię, nawet najpiękniejszy w pełni otwarty regał nie będzie dla nas wygodny, bo nie zapanujemy nad jego zawartością w stopniu idealnym.

modny salon 3

Poliform – Studio Forma 96

modny salon 9

Gervasoni – Studio Forma 96

modny salon 19

Poltrona Frau – Studio Forma 96

Salon na miarę potrzeb domowników

Wnętrze idealne to takie, które sprawia, że jego użytkownicy czują się w nim komfortowo. Joanna Pazik przekonuje, że styl wnętrza powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika: Dla osób lubiących styl „country” kredensy z dużą ilością szuflad i przeszklonymi nadstawkami będą świetnie spełniały swą funkcję w salonie połączonym z jadalnią, natomiast dla kogoś, kto urządza swój salon w stylu minimalistycznym, naturalne będą komody zamknięte, pasujące wykończeniem do reszty domu, ale nie pokazujące swej zawartości. Jak zapewnia menadżer Studio Forma 96 we wnętrzach w stylu industrialnym sprawdzą się otwarte regały z grubymi półkami, które pomieszczą księgozbiory miłośników tego stylu. – Podobną funkcję, a w zupełnie innym stylu spełnią częściowo przeszklone systemy zabudów (np. Wall system marki Poliform), które stają się integralną częścią salonu, wypełniając kolejne ściany –  łącząc w sobie bibliotekę, witrynę na zdjęcia czy pamiątki z podroży, małe biurko do domowej pracy czy wreszcie elegancki barek – dodaje.

modny salon 20

Poltrona Frau – Studio Forma 96

modny salon 4

Poliform – Studio Forma 96

modny salon 10

Gervasoni – Studio Forma 96

Doskonałość w każdym calu

Stworzenie wnętrza, charakteryzującego się ponadprzeciętnym wzornictwem nie byłoby możliwe bez znanych i cenionych marek meblowych, za którymi stoją światowej sławy designerzy. Bazując na ich wiedzy, doświadczeniu i projektach, które nadają niepowtarzalny charakter wnętrzom, możliwe jest stworzenie salonu na miarę potrzeb jego użytkowników, według ich indywidualnych upodobań. Mnogość rozwiązań dostępnych w ofercie Studio Forma 96, między innymi marek takich jak: Poliform, Flexform, Rimadesio, Poltrona Frau czy Gervasoni pozwala uwydatnić charakter przestrzeni i jej własny, niepowtarzalny styl.

modny salon 5

Poliform – Studio Forma 96

modny salon 11

Rimadesio – Studio Forma 96

Leave a Reply