Meble łazienkowe – podwieszane czy stojące?

Urządzenie idealnej łazienki to proces składający się z wielu decyzji. Kiedy w końcu wnętrze nabiera pożądanego wyglądu, na ścianach i podłodze błyszczą długo wybierane płytki, pozostaje jeszcze kwestia wyboru mebli łazienkowych. Wybór jest ogromny – trzeba zdecydować się na kolor, rozmiar, materiał, a także odpowiedzieć na podstawowe pytanie: podwieszane czy stojące?

Łazienkowe meble podwieszane są propozycją do łazienek o małym metrażu, gdzie przede wszystkim konieczne jest oszczędzanie przestrzeni. Nawet w najmniejszym pomieszczeniu, bez trudu można znaleźć dla nich miejsce i sprawić, że będą się zgrabnie komponować z resztą wyposażenia. Pozostawiają one również pod sobą sporo miejsca, które w razie konieczności można zagospodarować np. ładnymi kolorowymi koszami na brudną bieliznę.

meble lazienkowe 1

Wśród propozycji mebli podwieszanych marki Defra znajduje się np. seria TRENTO, wyróżniająca się prostą formą mebli, które są eleganckie i uniwersalne.

Meble podwieszane są również bardziej poręczne niż meble tradycyjne. Można się o nie wygodnie oprzeć, a dzięki temu, że mają pod sobą pusty obszar, znacznie poprawiają komfort sprzątania. Kiedy zachlapiemy łazienkę wodą, wystarczy przetrzeć podłogę. Nie ma konieczności odsuwania szafek oraz obawy, że pozostała pod nimi wilgoć, spowoduje ich uszkodzenie lub inne problemy.

meble lazienkowe

Dla tych, którzy dla swoich łazienek szukają odważnych i zapadających w pamięć rozwiązań, świetną propozycją będzie seria NEX, która jest jedną z nowości marki Defra. Meble z tej serii, dzięki grze kontrastów: bieli i ciemnego grafitu oraz matu i wysokiego połysku, każdemu wnętrzu nadadzą wyrazisty charakter.

Jeżeli do wyposażenia mamy łazienkę o większej powierzchni i jednocześnie nie chcemy zbyt dużo czasu poświęcać na montaż mebli łazienkowych, dobrym rozwiązaniem będą meble stojące. Wybór mebli tradycyjnych daje wiele możliwości ustawienia. Jeśli po jakimś czasie znudzimy się wyglądem wnętrza, łatwo będzie dokonać małego przemeblowania, bez konieczności kucia ścian.

meble lazienkowe 3

Stojące meble łazienkowe dobrze wyglądają w dekorach drewnopodobnych, dlatego mogą być ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy w swoich wnętrzach chcieliby połączyć klasykę z nutą egzotyki. Przykładem tego może być seria AMALFI. Meble zamykające się w prostych formach wykonane są z najmodniejszych obecnie dekorów przypominających ługowane lub pomalowane białą bejcą drewno.

Meble stojące zazwyczaj są większe, a co za tym idzie bardziej ergonomiczne. Mieszczą więcej drobiazgów i pozwalają zachować w łazience porządek.

Leave a Reply