Patelnie ceramiczne z powłoką Ecolon

Nawet mikrofala czy parowar nie są wstanie zastąpić w kuchni tak podstawowego naczynia jakim jest patelnia. Zdarza się, że korzystamy z niej kilka razy dziennie: na przemian smażąc, dusząc, podgrzewając potrawy. Dlatego takie wytrzymałe oraz łatwe w zmywaniu naczynie jest niezbędne w każdym domu.

W jaki sposób ułatwić i urozmaicić sobie codzienną kuchenną rzeczywistość? Firma Neoflam wprowadziła na rynek patelnie z odlewu aluminiowego z ceramiczną, nieprzywierającą powłoką Ecolon. Dzięki niej możemy przygotować potrawy przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu. Powłoka skraca czas smażenia jednocześnie sprawiając, że potrawy smażą się równomiernie.
Każdego kto nie lubi moczyć rąk przy zmywaniu naczyń na pewno ucieszy fakt, że dzięki ceramicznej powłoce zmywanie jest dużo łatwiejsze.

patelnia ceramiczna z powloka ecolon

(Patelnia ceramiczna firmy Neoflam)

Ceramiczna powłoka – Ecolon
Naczynia firmy Neoflam spełnią także oczekiwania tych wszystkich, którzy zwracają uwagę na zdrowe przygotowanie posiłków. Bezpieczeństwo użytkowania naczyń z powłoką ceramiczną Ecolon potwierdza świadectwo jakości zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny i atest TUV Rheinland LGA z Niemiec.
Głównym składnikiem Ecolonu jest kwarc (minerał najpowszechniej spotykany w środowisku w postaci kamienia i piasku). Powłoka nie zawiera metali ciężkich takich jak: kadm, ołów i rtęć, a żadne substancje chemiczne nie są uwalnianie nawet jeżeli naczynie podgrzewane jest do wysokiej temperatury (Ecolon nie ulegnie topnieniu do temp. 450°C). Dzięki dużej wytrzymałości Ecolonu na zadrapania i wysoką temperaturę powłoka ceramiczna na długo zachowuje więc swoje właściwości.
Patelnia firmy Neoflam została zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować zalety odlewu aluminiowego. Dno o grubości 5mm i solidna konstrukcja ścianek gwarantuje, że patelnia nie wybrzuszy się i nie odkształci podczas użytkowania. Dno patelni jest grubsze niż inne powierzchnie naczynia, dzięki czemu absorpcja ciepła jest większa. Ściany zostały równomiernie skoszone, co zapewnia wydajniejsze rozprowadzanie energii cieplnej. Poza tym Ecolon odznacza się bardzo dobrym przewodzeniem ciepła i umożliwia jego przenikanie do żywności na głębokość 3 cm. Dzięki temu potrawy smażą się równomiernie i nie są przypalane od zewnątrz. To wszystko sprawia, że zużywamy mniej energii i uzyskujemy szybszy czas gotowania.
Patelnie z powłoką ceramiczną Ecolon wyróżniają się również żywymi barwami i estetycznymi akcentami wzorniczymi, które z pewnością ożywią każdą kuchnię. Patelnie dostępne są w rozmiarach: 20, 24, 26, 28 i 30 cm.

Koszt patelni Amie:
20 cm –  89 złotych
24 cm – 101 złotych
26 cm – 110 złotych
28 cm – 119 złotych
30 cm – 135 złotych

2 komentarze

  1. Kate 5 września 2011
  2. Annie 5 września 2011

Leave a Reply